СП: Халилхоџићеве "лисице" приредиле још једну сензацију!

26.06.2014. 21:56 14:42
Vahid Halihodžić
Вахид Халихоџић / Извор: Танјуг

После лоше процене Акинфејева, Слимани је поставио коначних 1:1, што је било довољно за још једно изненађење на овом Мундијалу.

Чета Вахида Халилхоџића направила је још једну сензацију на 20. Светском шампионату у Бразилу. "Зелени" су одиграли нерешено 1:1 са фаворизованом репрезентацијом Русије и тако се први пут у својој историји пласирали у нокаут фазу.

ГРУПА Х:

Кореја - Белгија 0:1 (0:0) , Алжир - Русија 1:1 (0:1).

ТАБЕЛА:

1. Белгија 9

2. Алжир 4

3. Русија 2

4. Кореја 1

Кренуло је добро за "баћушке" који су преко Кокорина у 6. минуту повели са 1:0. Међутим, како се и очекивало, Алжирци су после дефицита у првих 45. минута, заиграли много офанзивније у другом полувремену, што им је и донело позитиван резултат. Не тако лоши голман "зборнаје команде" Игор Акинфејев поново је направио кардиналну грешку у свом шеснаестерцу и тако дозволио нападачу Алжира Слиманију да главом постави коначних 1:1.

Vahid Halilhodžić
Вахид Халилхоџић / Извор: Танјуг

Фабио Капело је узалуд изменама покушао да пронађе праву комбинацију, али његови пулени просто нису пружили оно што се од њих очекивало на овом шампионату. У осмини финала Алжир за противнике има фудбалере Немачке, а остаје да видимо да ли имају снаге за још једно изненађење.

Тексутални пренос утакмице могли сте да пратите на Srbijadanas.com:

94. минут: КРААААЈЈЈЈЈЈ. Алжир је у осмини финала Светског првенства у Бразилу. Велико славље за чету 61-годишњег босанског стратега. Први пласман у нокаут фазу у историји Мундијала за ову афричку селекцију.

Стадион: „Арена Баишада“ у Куритиби

Гледалаца: 39.311

Судија: Кунет Чакир (Турска).

Жути картони: Гилас, Камадуро (Алжир), Козлов, Комбаров (Русија).

Стрелци: 0:1 Кокорин (6), 1:1 Слимани (60).

Алжир: Мболи, Манди, Белкалем, Месбах, Међани, Бенталеб, Фегули, Брахими (Јебда), Ђабу (Гилас), Слимани (Судани). Тренер: Вахид Халилхоџић.

Русија: Акинфејев, Козлов, Березуцки, Игнашевич, Комбаров, Глушаков (Денисов), Фазиули, Самедов, Кокорин, Шатов (Џагоев), Кержаков (Кануников). Тренер: Фабио Капело.

90. минут: После велике гужве у петерцу Алжира, Чакир свира прекршај. Тактичка измена Халилхоџоћа, стрелац јединог поготка за "пустињске лисице" уступа своје место Суданију.

86. минут: Абил Гилас је први опоменути играч од стране Чакира. Самедов је упутио оштар центаршут искоса са леве стране, али узбуђења није било.

80. минут: Последњи адут Капела је Кануников, који ће у последњих 10 минута покушати да уради нешто више него што је Кержаков успео. Руси крећу на све или ништа.

76. минут: Гилас мења неприметног Ђабуа.

72. минут: Халилхождић врши прву замену. Уместо Брахимија у игру је ушао Хасан Јебда.

70. минут: Кержаков је шутирао по земљи са ивице шеснаестерца, али је лопта завршила у рукама Мболија.

67. минут: Џагоев улази уместо индиспонираног Шатова.

61. минут: Денисов је пробао са дистанце, али је и поред веома несигурне интервенције Мболија, резултат остао неопромењен.

Islam Slimani
Ислам Слимани / Извор: Бета/АП

60. минут: GOOOOLLLLL 1:1. Ислам Слимани је стрелац. Изузетно лоша процена Игора Акинфејева, који је "запливао" у празно после центаршута, а нападачу Алжира није било тешко да спроведе лопту у гол из непосредне близине. Био је ово његов други погодак на шампионату.

55. минут: Много конкретнија игра чете Вахида Халихоџића на старту другог периода. Игнашевић је скинуо лопту са главе Слиманију и тако спречио евентуалну шансу за Алжир. Комбаров је први опоменути играч у руској селекцији.

49. минут: Кержаков је "промешао" тројицу одбрамбених играча "лисица" али је његов ударац на крају изблокиран. Од читаве акције само корнер за Русију.

47. минут: Самедов је имао стопостотну шансу, после дуплог паса који је извео са Комбаровим, али је алжирски голман одлично скратио угао и тако сачувао своји тим.

46. минут: Капело се одлучио да убаци Денисова уместо Глушакова.

Fudbalska reprezentacija Rusije
Фудбалска репрезентација Русије / Извор: Бета/АП

45. минут: Кержаков је имао последњу шансу у првом периоду игре, али је одбрана Алжира реаговала правовремено. Првих 45 минута припало је Русији, која од 6. минута води поготком Кокорина.

43. минут: Слимани је поново тестирао руског чувара мреже, који је и овог пута био и више него сигуран.

41. минут: Џамал Месбах је први опоменути играч на овом мечу. Комбаров је тражио Игнашевича у скоку, али је Бенталеб рашчистио опасност.

36. минут: Леви бек Алжира Месбах и десно крило Русије Самедов воде за сада најзанимљивији дуел ма мечу. Скоро у сваком другом нападу неко од њих двојице заврши на трави.

30. минут: Најбоља шанса за Алжир у досадашњем току меча. После корнера Слимани је био највиши у скоку, али је Акинфејев спречио изједначење.

26. минут: Шатов је пробао са неких 20-метара, али му је лопта мало прешла преко ноге, па је његов ударац завршио преко пречке Мболија.

21. минут: После првог поготка Кокорина ништа битно помена нисмо видели на стадиону у Куритиби.

15. минут: Брахими је после сјајног соло продора упутио ударац га голу Акинфејева, али је руски голман био сигуран.

6. минут: GOOOOLLLLLLL 0:1. Одличан центаршут Комбарова, који је искористио Александар Кокорин и постигао свој први погодак на овом шампионату.

5. минут: Фегули је зарадио незгодну расекотину на глави, па је морао да напусти терен за кратко, да му се санира повреда.

1. минут: Судија Чакир је дао знак за почетак сусрета.