АТП МАЈАМИ: Ноле замало да се оклизне против Клижана! (ВИДЕО)

29.03.2015. 08:29
Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: Профимедиа

Ђоковић у наредном колу игра против 84. тенисера на свету.

Најбољи тенисер света Новак Ђоковић пласирао се у треће коло турнира у Мајамију победом над Словаком Мартином Клижаном резултатом 6:0, 5:7, 6:1 за нешто мање од два часа игре. Његов наредни противник биће Белгијанац Стив Дарцис, који је са 2:1 у сетовима савладао Жила Милера.

Новак је после само 23 минута игре добио први сет, препустивши противнику свега пет поена, па се очекивало да ће то бити још једна "бициклица" предводника светског тениског каравана. Ипак, у другом сету виђена је велика борба. Ђоковић је захваљујући другом брејку у сету, имао предност од 5:3, али тада Клижан осваја четири узастопна гема и после искоришћене сет лопте број три, одводи меч у "продужетке".

Али, то као да је наљутило Новака, који је за 25 минута протутњао кроз трећи сет и на прву меч лопту обезбедио пролаз даље. Додуше, нимало лако. Али, одлично загревање у походу на одбрану титуле.