БРАЗИЛСКА РАЗГЛЕДНИЦА: Оборен рекорд на Твитеру у току утакмице Бразил-Немачка!

09.07.2014. 12:30 14:39
Mundijal u Brazilu
Мундијал у Бразилу / Извор: Бета/АП

Роналдо сматра да је "кариоке" имају обавезу према народу да освоје треће место. *Немачка канцеларка Ангела Меркел присуствоваће финалној утакмици Светског првенства *Навијачи Бразила били су веома незадовољни после пораза од Немачке у полуфиналу

18:09 - Роналдо: Обавеза је Бразила да освоји треће место

Бивши бразилски фудбалер Роналдо рекао је да репрезентација његове земље има обавезу према навијачима да, после понижвајућег пораза у полуфиналу Светског првенства, победи у мечу за треће место.

- Бразил је платио високу цену за своје грешке и сада има обавезу да освоји треће место - рекао је Роналдо.

Бразил је у уторак увече изгубио од Немачке са убедљивих 7:1 у полуфиналу Светског првенства. У мечу за треће место, у суботу, играће са пораженом екипом из другог полуфинала у којем се састају Аргентина и Холандија.

Luis Nazario Lima
Луис Назарио Лима / Извор: Профимедиа

15:33 - Оборен рекорд Твитера на утакмици Бразил-Немачка

Немачка је савладала Бразил са 7:1 и тако постала прва репрезентација која је постигла седам погодака у полуфиналу неког Мудијала. На друштвеној мрежи Твитер оборено је неколико рекорда у току ове утакмице. Наиме, 35.6 милиона твитова објављено је током 92 минута сусрета између „кариока“ и „панцера“ (6.449 по секунди). Највише су помињани голман Жулио Сезар и нападач Мирослав Клосе. Пети гол који је постигао Семи Кедира у 29. минуту меча, „испратило“ је 580.611 „твитераша“. У другом полуфиналу играју Холандија и Аргентина у Сао Паулу.

15:13 - Ангела Меркел присуствоваће финалу Мундијала

Немачка канцеларка Ангела Меркел присуствоваће финалној утакмици Светског првенства у којој ће

фудбалери те земље покушати да освоје титулу шампиона света. Немачка се пласирала у финале Мундијала, пошто је у полуфиналу савладала Бразил са убедљивих 7:1. Екипа Јоахима Лева ће у финалу играти против победника другог полуфинала у којем се састају Аргентина и Холандија.

12:22 - Паљени аутобуси по Сао Паулу

Фудбалери Немачке понизили су Бразил у првој полуфиналној утакмици 20. Светског првенства са 7:1, а незадовољни навијачи су запалили 20 аутобуса у Сао Паулу. Није још увек сигурно да ли је ово део демотрација, које су и даље у току, или само акт огорчених фанова, због највећег пораза "кариока" у њиховој историји.