BRAZILSKA RAZGLEDNICA: Oboren rekord na Tviteru u toku utakmice Brazil-Nemačka!

09.07.2014. 12:30 14:39
Mundijal u Brazilu
Mundijal u Brazilu / Izvor: Beta/AP

Ronaldo smatra da je "karioke" imaju obavezu prema narodu da osvoje treće mesto. *Nemačka kancelarka Angela Merkel prisustvovaće finalnoj utakmici Svetskog prvenstva *Navijači Brazila bili su veoma nezadovoljni posle poraza od Nemačke u polufinalu

18:09 - Ronaldo: Obaveza je Brazila da osvoji treće mesto

Bivši brazilski fudbaler Ronaldo rekao je da reprezentacija njegove zemlje ima obavezu prema navijačima da, posle ponižvajućeg poraza u polufinalu Svetskog prvenstva, pobedi u meču za treće mesto.

- Brazil je platio visoku cenu za svoje greške i sada ima obavezu da osvoji treće mesto - rekao je Ronaldo.

Brazil je u utorak uveče izgubio od Nemačke sa ubedljivih 7:1 u polufinalu Svetskog prvenstva. U meču za treće mesto, u subotu, igraće sa poraženom ekipom iz drugog polufinala u kojem se sastaju Argentina i Holandija.

Luis Nazario Lima
Luis Nazario Lima / Izvor: Profimedia

15:33 - Oboren rekord Tvitera na utakmici Brazil-Nemačka

Nemačka je savladala Brazil sa 7:1 i tako postala prva reprezentacija koja je postigla sedam pogodaka u polufinalu nekog Mudijala. Na društvenoj mreži Tviter oboreno je nekoliko rekorda u toku ove utakmice. Naime, 35.6 miliona tvitova objavljeno je tokom 92 minuta susreta između „karioka“ i „pancera“ (6.449 po sekundi). Najviše su pominjani golman Žulio Sezar i napadač Miroslav Klose. Peti gol koji je postigao Semi Kedira u 29. minutu meča, „ispratilo“ je 580.611 „tviteraša“. U drugom polufinalu igraju Holandija i Argentina u Sao Paulu.

15:13 - Angela Merkel prisustvovaće finalu Mundijala

Nemačka kancelarka Angela Merkel prisustvovaće finalnoj utakmici Svetskog prvenstva u kojoj će

fudbaleri te zemlje pokušati da osvoje titulu šampiona sveta. Nemačka se plasirala u finale Mundijala, pošto je u polufinalu savladala Brazil sa ubedljivih 7:1. Ekipa Joahima Leva će u finalu igrati protiv pobednika drugog polufinala u kojem se sastaju Argentina i Holandija.

12:22 - Paljeni autobusi po Sao Paulu

Fudbaleri Nemačke ponizili su Brazil u prvoj polufinalnoj utakmici 20. Svetskog prvenstva sa 7:1, a nezadovoljni navijači su zapalili 20 autobusa u Sao Paulu. Nije još uvek sigurno da li je ovo deo demotracija, koje su i dalje u toku, ili samo akt ogorčenih fanova, zbog najvećeg poraza "karioka" u njihovoj istoriji.