БУНДЕСЛИГА: Без победника у Менхенгладбаху, Мајнц у надокнади до бода против новајлије

24.08.2014. 17:29 20:54
Detalj sa meča prvog kola Bundeslige između Menhengladbaha i Štutgarta
Детаљ са меча првог кола Бундеслиге између Менхенгладбаха и Штутгарта / Извор: Танјуг

У последњем мечу првог кола Борусија и Штутгарт ремизирали у Менхенгладбаху. Пандерборн је на својој бундеслигашкој премијери преокренуо вођство фаворизованог госта, али је Мајнц стигао до ремија у 94. минуту из једанаестерца.

У последњем сусрету првог кола Бундеслиге, екипе Менхенгладбаха и Штутгарта ремизирале су на стадиону "Борусија парк" резултатом 1:1.

После несадржајног првог дела игре, на старту наставка Александру Максим погодио је мрежу домаћина, након што га је одбрана Менхенгладбаха оставила самог у 51. минуту. Гости су били на прагу победе, али је у последњем минуту регуларног дела Кристоф Крамер искористио одличан повратни пас Алвара Домингеза, силовито шутирао са ивице шеснаестерца и донео радост домаћим навијачима. Срспки интернационалац у редовима Штутгарта Филип Костић ушао је у игру у 79. минуту.

Aleksandru Maksim postiže prvi gol na meču prvog kola Bundeslige između Menhengladbaha i Štutgarta
Александру Максим постиже први гол на мечу првог кола Бундеслиге између Менхенгладбаха и Штутгарта / Извор: Танјуг

И први меч недељног програма обиловао је узбуђењима, а новајлија у најјачем рангу Пандерборн ремизирао је на свом терену са Мајнцом резултатом 2:2 (1:1).

Гостујући тим за који је до 83. минута играо српски репрезентативац Филип Ђуричић стигао је до вођства у 33. минуту голом Шинђија Оказакија, али је Мајнц само четири минута касније стигао до изједначења захваљујући Елијасу Качунги. Потпуни преокрет новом Бундеслигашу донео је Уве Хунмајер три минута пре краја и најавио победу домаћина у премијерном наступу у најјачем рангу, али је исти играч био трагичар пошто је у надокнадном времену скривио једанаестерац из којег је Ку ја-Чул погодио за поделу плена и очај навијача на "Бентелер арени".

Fudbaleri Majnca slave gol Okazakija na meču prvog kola Bundeslige protiv Panderborna
Фудбалери Мајнца славе гол Оказакија на мечу првог кола Бундеслиге против Пандерборна / Извор: Танјуг