23.10.2014. 19:46
Boban Marjanović
Бобан Марјановић / Извор: МН Press

Вилијамс промашио тројку за победу.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Нептунаса резултатом 83:81 у другом колу Евролиге после неизвесне завршнице. Победоносну двојку постигао је Василијус три секунде пре краја меча, а у последњем нападу Вилијамс је промашио за три поена.

Очајно одиграно прво полувреме коштало је црвено-беле пораза. Београђани су у првих 20 минута дозволили домаћину да се распуца и да погоди девет тројки. Гости нису имали решење за Гаилијуса који је затрпавао кош тима Дејана Радоњића.

Нептунас – Црвена звезда 83:81 (25:20, 22:17, 20:24, 16:20)

ДВОРАНА: Пионир.

ГЛЕДАЛАЦА: 5.400.

СУДИЈЕ: Анкарали (Турска), Матиоли (Италија), Перуђа (Шпанија).

НЕПТУНАС: Мажејка 8, Гирдзиунас 7, Нацијус, Шиника 6, Димша 8, Гаилијус 19 (7 ск), Галдикас 3 (7 ск), Шакур 11 (6 ас, 5 ол), Белиаускас, Завацкас 10 (7 ск), Василиус 8, Буткевичијус 3.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Вилијамс 23 (6 ас), Ребић, Дангубић 5, Митровић 6 (10 ск), Лазић 9, Блажич 16 (6 ск, 5 ил), Калинић 4 (5 ас), Марјановић 11, Тејић, Џенкинс 3, Јовић 2, Зирбес 2.

Нептунас је чврстим кораком газио ка историјској првој победи у Евролиги, средином друге деонице имао је и 13 поена предности, али се Звезда није предавала.

Заиграли су црвено-бели много квалитетније у дефанзиви у наставку меча и дошли у позицију да сами одлучују о својој судбини. Међутим, поједине судијске грешке и брзоплетост омогућиле су домаћину да има напад за победу.

Лука Митровић је 28 секунди пре краја погодио само једно слободно бацање за изједначење, 81:81. Три секунде пре последњег звука сирене Василијус је погодио двојку, а Вилијамс у последњем нападу није успео да донесе Звезди преокрет.

После четири победе у АБА лиги и једне у Евролиги, црвено-бели су забележили први пораз у сезони.

Група Д

Нептунас - Ц. звезда Телеком 83:81

Галатасарај - Валенсија 71:64

Петак

Олимпијакос - Лаборал Кућа 20.30

ТАБЕЛА: Црвена звезда 1-1, Галатасарај 1-1, Нептунас 1-1, Лаборал Кућа 1-0, Олимпијакос 1-0, Валенсија 0-2,