ЕУРО 2016: Није шала, Велс је у ПОЛУФИНАЛУ (ВИДЕО+ФОТО)

01.07.2016. 22:54
Vels
Велс / Извор: Реутерс

Острвска селекција остварила највећи успех у историји.

Ривал Србије у квалификацијама за СП у Русији Велс је други полуфиналиста ЕП у Француској пошто је после преокрета победио Белгију 3:1 и играће против Португалије у среду увече у бици за пласман у финале. Велс је уз Исланд најпријатније изненађење на ЕП, без пораза је стигао до полуфинала и послао кући Белгију која је једно од најнепријатнијих изненађења у Француској, важила је за фаворита из потаје, а на крају се обрукала и иде понижена кући.

УРНЕБЕСНО: Проверите како бисте се звали да сте ИСЛАНЂАНИН (ФОТО)

Почетак меча није наговештавао победу Велса. Белгија је повела феноменалним голом Рађе Најнголана и доминирала у првих 25 минута, али је затим нагло пала у игри и препустила иницијативу ривалу. Капитен Велса Ешли Вилијамс је постигао гол после корнера Арона Ремзија и вратио меч у егал.

ИСЛАНДСКО ФУДБАЛСКО ЧУДО: За момке знамо, а шта раде њихове девојке? (ВИДЕО)

Друго полувреме је почело као и прво, доминацијом Белгије на средини терена, изабраници Марка Вилмотса су стално кружили око шеснаестерца и слали употребљиве центаршутеве резервисти Маруану Фелаинију, али нису успевали да савладају одличног Вејна Хенесија. Усред велике иницијативе Белгије, Велс је повео. Робсон Кану је постигао феноменалан гол, у срцу шеснаестерца се ослободио варком тела двојице дефанзиваца Белгије. Победу Велса је оверио резервиста Сем Воукс.

Због ОВОГ податка Португалце МРЗЕ скоро сви (ФОТО)

Херој преокрета Велса, двоструки асистент Арон Ремзи, неће играти у полуфиналу ЕП јер је зарадио "парни" жути картон.

Све голове можете да погледате на снимку испод.

Велс је пре само пре четири године поражен од Србије 1:6 и 0:3, али је сад дошао међу четири најбоље европске екипе, а поново ће играти против Орлова у квалификацијама за СП 2018. године.

ВЕЛС - БЕЛГИЈА 3:1
Стрелци: Вилијамс у 30, Робсон-Кану у 55, и Воукс у 85. минуту за Белгију, а Најнголан у 13. за Белгију.  Стадион: „Пјер Моро“ у Лилу. Гледалаца: 50.000. Судија: Дамир Скомина (Словенија).

ВЕЛС: Хенеси, Честер, Вилијамс, Дејвис, Тејлор, Ален, Ледли (од 78. Кинг), Ремзи (од 90. Колинс), Гантер, Бејл, Робсон-Кану (од 80. Воукс).

БЕЛГИЈА: Куртоа, Менија, Алдервајерлд, Денајер, Џ. Лукаку, Вицел, Најнголан, Караско (од 46. Фелаини), Де Брујне, Азар, Р. Лукаку (од 83. Батшуаиј).