ЕВРОБАСКЕТ: Мајсторија Шилба и Веселог недовољна за квалификације за Рио, остала још само једна шанса! (ВИДЕО)

17.09.2015. 20:53
Reprezentativci Češke posle pobede nad Hrvatskom u četvrtfinalu Evrobasketa
Репрезентативци Чешке после победе над Хрватском у четвртфиналу Евробаскета / Извор: Бета/АП

Чешка поражена у мечу за пласман од 5. до 8. места.

Кошаркаши Италије убедљиво су савладали Чешку резултатом 85:70 у другом мечу дана у борби за пласман од 5. до 8. места на Евробаскету у Француској.

"Азури" су очигледно лакше поднели слабу завршницу меча са Литванијом у четвтфиналу, него је Чешка пораз од репрезентације Србије, па су у дуелу са селекцијом бивших кошаркаша Партизана, односно Црвене звезде, Јана Веселог и Блејка Шилба, успели да обезбеде место на квалификационом турниру за Олимпијске игре у Рију наредне године, док ће Чешка последњу шансу да учини исто имати у дуелу са Летонијом у петак (више о томе како су летонци стигли до тог најважнијег меча у овој фази такмичења прочитајте ОВДЕ). Овој двојици кошаркаша остаће слаба утеха чак и сјајна акција крајем треће четвртине, када је на асистенцију Шилба, Весели закуцао готово са линије пенала.

Италијани су до одлучујуће предности стигли у трећој четвртини коју су добили са 15 поена разлике (32:17) и стигли до недостижних 20 поена предности, па је за повратак Чеха било касно. Јан Весели одиграо је још једну изванредну партију у чешком тиму забележивши дабл-дабл, са чак 26 поена и 12 скокова, Томаш Саторански забележио је 12 кошева уз шест асистенција, а Блејк Шилб осам поена уз четири асистенције. У редовима победника Данило Галинари забележио је 15 кошева уз осам ухваћених лопти, док је најефикаснији био Андреа Барњани са 21 поеном.