ЈСЛ: Новосађани славили у војвођанском дербију, Чукарички чува карту за Европу

04.04.2015. 16:46 20:07
Fudbaleri Vojvodine
Фудбалери Војводине / Извор: Фото: МН Press

У бледој партији две екипе на Градском стадиону у Суботици, Војводина славила голом из пенала почетком другог дела игре. Минималац Јагодине у Крушевцу.

Фудбалери Војводине савладали су Спартак резултатом 1:0 (0:0) у првом мечу 21. кола ЈСЛ, голом Мирка Иванића у 49. минуту из пенала. У доста слабој партији обе екипе на Градском стадиону у Суботици, Новосађани су до тријумфа у дербију покрајине били спретнији, искористивши једну неопрезност на старту другог дела игре и стигли до три бода.

И поред тога, "лале" остају на три бода заостатка у односу на Чукарички у борби за квалификације за Лигу Европе. Екипа са Бановог брда стигла је до важне победе на "Кутпоинт арени" у Пећинцима против Доњег Срема резултатом 2:1. Домаћин је повео већ у 7. минуту голом Спалевића "са креча", да би гости из престонице преокренули головима Срнића у 18. и Стојиљковића у 71. минуту.

Важне победе на гостовању славили су и Јагодина против Напретка у Крушевцу голом Савковића у 61. минуту, односно, ОФК Београд против Вождовца резултатом 2:0. Голове за "романтичаре" постигли су Јанковић у 5. и Дражић у 68. минуту и тако наставили агонију "змајева" у борби за опстанак.

У дерби мечу 21. кола Нови Пазар је направио изненађење и на свом терену славио победу против актуелног првака Црвене звезде, а извештај са тог меча можете погледати ОВДЕ.