ЈСЛ: Партизан погађао, Доњи Срем промашивао

24.08.2014. 18:56 21:11
Partizan - Donji Srem
Партизан - Доњи Срем / Извор: МН Press

У последњем мечу трећег кола Јелен Суперлиге црно-бели у Београду победили тим из Пећинаца 3:0 (1:0).

После три кола Јелен Суперлиге само две екипе имају максималних девет бодова, а то су Партизан и Црвена звезда. Партизан је у последњем мечу трећег кола на свом стадиону савладао Доњи Срем 3:0 (1:0). Иако резултат делује убедљиво, гости из Пећинаца имају за чиме да жале.

Гости су почели много одлучније и у првих двадесетак минута имали више шутева. Додуше ти ударци су завршавали поред гола. Много конкретнији су били у наставку. Већ у 51. минуту је Спалевић је имао одличну шансу, али је његов шут зауставио голман Лукач. Исти играч је запретио и у 73. минуту, али је погодио пречку.

И док је Доњи Срем машио своје шансе, Партизан је своје реализовао. Црно-беле је у вођство довео Петар Шкулетић у последњим тренуцима првог полувремена са беле тачке. Најстрожој казни је претходило играње руком Букорца, и то после шута Шкулетића. На 2:0 је повећао Данко Лазовић. Он се одлично снашао после лошије интервенције голмана Милиновића.

Коначан резултат је поставио Саша Марковић у 76. минуту. И овом поготку је претходила лошија интервенција голмана гостију.

Стрелци: 1:0 Шкулетић (45) из пенала, 2:0 Лазовић (67), 3:0 Марковић (76).

Стадион: Партизана.

Судија: Петар Пипер (Чачак).

Жути картони: Б. Илић (Партизан), Обуби (Доњи Срем).

ПАРТИЗАН: Лукач. Б. Илић, Станковић, Петровић, Вулићевић, Грбић (од 62. минута Лазовић), А. Живковић, Марковић, Брашанац, Шкулетић (од 81. Пантић), Маринковић (од 54. С. Илић).

ДОЊИ СРЕМ: Милиновић, Лакић-Пешић, Прљевић, Пуношевац (од 69. Марчета), Лакићевић, Станисављевић (од 58. Обуби), Бељић, Грујичић, Букорац, Спалевић (од 79. Црномарковић), Зец.

Играч утакмице: Петар Шкулетић (Партизан).

Пренос уживо могли сте да пратите на Србија Danas.com:

90. минут - Крај утакмице. Са трибина се чује "Управа напоље".

81. минут - Последња измена и у Партизану. Пантић је ушао уместо Шкулетића.

79. минут - Последња измена у Доњем Срему. Изашао је Спалевић, а ушао Црномарковић.

76. минут - ГООООЛ!!!! Стрелац Саша Марковић. После слободног ударца, лопта је дошла до Саше Илића, овај је шутирао, голман је кратко одбио лопту, она је дошла до Марковића, који је био прецизан.

76. минут - Обуби је добио жути картон због фаула са леђа.

73. минут - Одлична шанса за Доњи Срем. Спалевић је умакао одбрани Партизана, прошао сам по десној страни, шутирао, али је лопта погодила пречку.

69. минут - Друга измена у Доњем Срему. Изашао је Пуношевац, а ушао Марчета.

67. минут - ГООООЛ!!! Стрелац Данко Лазовић. Шкулетић је шутирао, голман је одбио лопту, она је дошла до Лазовића, који је снажно шутирао и повећао на 2:0.

62. минут - Друга измена у Партизану. Изашао је Грбић, а ушао Данко Лазовић.

60. минут - Шкулетић је био у шанси, али није прецизно шутирао.

58. минут - Прва измена код гостију. Изашао је Станисављевић, а ушао Обуби.

56. минут - Петар Грбић је центрирао са десне стране, а Брашанац у скоку није успео да захвати лопту.

54. минут - Прва измена у Партизану. Изашао је Маринковић, а ушао Саша Илић.

51. минут - Опет прете гости. Зец је шутирао, а Лукач поново брани.

51. минут - Најбоља шанса за Доњи Срем. Бељић је упослио Спалевића који је избио сам пред гол Партизана, али је његов шут одбранио Лукач. Одлична интервенција голмана црно-белих.

46. минут - Почело је друго полувреме.

45 1 - ГООООЛ!!! Шкулетић је стрелац из једанаестерца.

45. минут - Пенал за Партизан. Шкулетић је шутирао, а Букорац је лопту зауставио руком, а судија није много размишљао.

41. Минут - Шкулетић је био у одличној шанси, али је Прљевић био сигуран у одбрани.

39. минут - Теренска иницијатива црно-белих, али без опасности по гол Доњег Срема.

31. минут - Бранко Илић је добио жути картон.

24. минут - Још увек без шутева у гол.

16. минут - Нови шут Бељића, а са трибина се чује "Управа напоље".

13. минут - Гости су конкретнији, а опробао се и Станојевић. Ипак и његов шут је завршио поред стативе.

11. минут - Бојан Бељић је имао одличну шансу за госте, али је његов шут завршио поред гола.

7. минут - Партизан има благу иницијативу, али још увек без шанси.

1. минут - Утакмица је почела.