ЈСЛ: Партизанови клинци нису "романтични", црно-бели поново на плус пет! (ВИДЕО)

И. Лакић
Radost fudbalera Partizana
Радост фудбалера Партизана / Извор: Танјуг

Изабраници Зорана Милинковића са 3:1 савладали ОФК Београд.

У оквиру 22. кола екипа Партизана је на Врачару савладала ОФК Београд са 3:1. Двоструки стрелац за црно-беле био је млад Андрија Живковић, а дебитантски гол у Суперлиги постигао је Иван Шапоњић. Тачку на резултат после грешке Бандаловског ставио је Зарубица у 84. минуту. Овом победом изабраници Зорана Милинковића вратили су се на пет бодова предности у односу на другопласирану Црвену звезду.

На почетку меча фудбалери ОФК Београд развили су транспарент са текстом "Решење за омладинац-хитно" и на тај начин подржали своје навијаче који су у име протеста пропустили сусрет на стадиону Обилића.

Од првог минута велика борба на терену. “Роматичари” су већ у 5. минуту могли до вођства када је Јовановић идеалном лоптом упослио Гајића који је изашао сам испред Живковића, али је голман црно-белих сјајном интервенцијом сачувао свој гол. Неколико минута касније Волков је центрирао, лопта је испала из руку Чупићу али је Шапоњић замало закаснио да казни неопрезност голмана домаћих. Играо се 16. минут када су црно-бели дошли до предности. Дринчић је интервенисао код корнера домаћих, послао лопту до Илића који је сјајно избацио Живковића који је био у равни са играчима ОФК Београда али је зналачки искористио своју брзину и лоб ударцем матирао Чупића. До одласка на одмор играчи обе екипе ни мало се нису штедели, играло се на граници фаула. Солидну шансу имали су “романтичари” у самој завршници када је Здјелар покушао да упути ударац директно из корнера али је Живковић избоксовао лопту далеко у поље.

Partizan-OFK Beograd
Партизан-ОФК Београд / Извор: МН Press

Већ на почетку другог дела игре, црно-бели су стигли и до другог поготка. Савић је на средини фаулирао Шапоњића али је судија Глођовић пустио предност, лопта је дошла до Брашанца који је преварио одбрану “романтичара” и упослио усамљеног Живковића коме није било тешко да проследи лопту у мрежу. Играо се 54. минут када је Аксентијевић опробао свој шут али је Живковић поново био на висини задатка. У 62. минуту у жељи да врати голману Јанковић је направио грепку и послао “кратку” лопту који је искористио Шапоњић изашао сам испред Чупића који је после првог шута успео да одбије лопту која је дошла до ноге нападача црно-белих који је из другуг пута био прецизан.

Играо се 84. минут када је Бандаловски у жељи да отклони опасност пред голом додао лопту Зарубици који је зналачки казнио грешку дефанзивца црно-белих и послао лопту иза леђа Живковића.

У наредном колу Партизан ће угостити Младост из Лучана док "романтичаре" очекује гостовање Доњем Срему.

ОФК БЕОГРАД – ПАРТИЗАН 1:3 (0:1)

СТРЕЛЦИ: 0:1 Живковић у 16, 0:2 Жиковић у 49, 0:3 Шапоњић у 62, 3:1 Зарубица у 84. минуту.

СТАДИОН: Обилћа

ГЛЕДАЛАЦА: 3.000

СУДИЈА: Владо Глођовић (Врбас)

ЖУТИ КАРТОНИ: Лишчевић, Антонов, Јанковић (ОФК Београд), Шапоњић (Партизан).

ОФК БЕОГРАД: Чупић, Антонов, Здјелар, Савић, М. Јанковић (од 75. Зарубица), Дражић, Даутовић, Аксентијевић, Гајић, Јовановић (од 61. Палочевић), Лишчевић (од 61л. Антић).

ПАРТИЗАН: Живковић, Бандаловски, Волков (од 68. Петровић), Б. Илић, Балажиц, Брашанац, Дринчић, С. Илић (од 64. Грбић), А. Живковић, Шапоњић (од 79. Нинковић), Бабовић.