ЈСЛ: Пљуштали голови на Суперлигашким теренима

23.08.2014. 19:08 09:30
Fudbal JSL
Фудбал ЈСЛ / Извор: СД/илустрација

Головима Хаџибулића и Ђорђевића Нови Пазар славио у против Крагујевчана. У Суботици је Спартак стигао до тријумфа голом Милића на истеку пола часа игре, док је у Јагодини домаћин после преокрета стигао до тријумфа. Дебакл Напретка у Крушевцу против ОФК Београда 2:4.

На седам мечева Јелен Суперлиге играним у суботу постигнут је 21 погодак, а најзаслужнији за такав учинак био је нападач Рада Петар Јелић који је на мечу против Вождовца постигао чак пет погодака у победи "грађевинара" од 6:1 на гостовању на Врачару.

Екипа Новог Пазара још једном је показала да на домаћем терену јако тешко губи бодове. У оквиру 3. кола, Пазарци су угостили Раднички из Крагујевца и после 90. минута игре славили са 2:0. Голове који су осигурали победу домаћину постигли су Хаџибулић у 51. и Ђорђевић у 80. минуту.

Спартак је у Суботици минималним резултатом савладао лучанску Младост поготком Немање Милића у 27. минуту.

Нишки Раднички је повео у Јагодини голом Батиохе у 41. минуту, али су "ћурани" у наставку sttigli до потпуног преокрета и тријумфа. Савковић је у 48, минуту донео изједначење домаћој екипи, Леповић у 66. потпуни резултатски обрт, док је Ђурић дванаест минута пре краја потврдио победу Јагодинаца.

ОФК Београд је изненадио "чарапане" у Крушевцу. Екипа Дејана Ђурђевића дошла је у вођство већ у 1. минуту преко Александра Палочевића, да би његов имењак Чаврић већ у 8. минуту довео "романтичаре" до предности од 2:0. Већ тад је било јасно да ово није вече Напретка и Чаврић је у 30. минуту довео госте до недостижних 3:0.

Чарапани су у 43. минуту вратили наду голом Душана Мицића у 43. минуту, али је Милан Гајић у 49. минуту угасио све наде домаћина да ће славити у овом мечу. Мицић је у зауставном времену постигао и други гол за Напредак, али то је било мало за радост Крушевљана.

У Чачку су Борац и Чукарички поделили плен, јер после 95. минута игре резултат је остао као на почетку 0:0.

Дерби меч кола игран у Новом Саду Црвена звезда решила је у своју корист поготком Ђорђа Ракића у 16. минуту.