ЈСЛ: "Бомбом" Ракића Звезда однела бодове из Новог Сада

23.08.2014. 20:30 22:42
Fudbaleri Crvene zvezde slave gol Rakića na meču protiv Vojvodine u trećem kolu JSL
Фудбалери Црвене звезде славе гол Ракића на мечу против Војводине у трећем колу ЈСЛ / Извор: Танјуг

У дербију трећег кола актуелни шампион до победе стигао поготком Ђорђа Ракића у 16. минуту, када је сјајним ударцем из даљине матирао Милинковић-Савића.

Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу Војводине резултатом 1:0 (1:0) у дерби мечу трећег кола Јелен Суперлиге.

Београдски црвено-бели су на стадиону "Карађорђе" до тријумфа стигли изванредним поготком нападача Ђорђа Ракића који је на истеку четврт часа игре погодио мрежу Милинковић-Савића снажним ударцем са око 25 метара, мада је утисак да је голман домаћих могао боље да интервенише. Лепо вече за јединог стрелца покварено је повредом рамена због које је морао да напусти игру већ крајем првог дела, па је напад гостију у наставку био знатно ослабљен.

Две до овог кола непоражене екипе су одиграле солидан меч по изузетно тешким условима за игру, услед кише која је од поподнева падала у целој Србији. Ипак, чини се да је утакмица била нешто боља у првом делу у којем су обе екипе желеле да стигну до поготка, што је гостима и пошло за ногом.

У наставку је актуелни шампион прилично сигурно чувао вођство, док освајач Купа Србије из прошле сезоне није успевао да направи озбиљнију претњу голману Предрагу Рајковићу, којег је одлично служила и задња линија Звездиног тима, па јунак прошлог кола Лазар Веселиновић и Мијат Гаћиновић нису успели да понове добре игре из уводне две рунде.

Овај меч био је последњи у којем је за Црвену звезду одиграо капитен Ненад Милијаш који је пре неколико дана постао нови фудбалер турске Манисе. Колико ће игра црвено-белих бити ослабљена у наставку шампионата можда ће бити назначено већ у наредном колу када Звезда дочекује Спартак из Суботице, док Војводину очекује још један тежак меч, у репризи два последња издања Купа Србије, у гостима против Јагодине.

Стрелци: Ракић 16.

Стадион: "Карађорђе", Нови Сад

Гледалаца: 7.000.

Судија: Ненад Ђокић

Жути картони: Макарић, Аливодић (Војводина), Мијаиловић, Ковачевић (Ц. звезда)

ВОЈВОДИНА: Милинковић-Савић, Настић, Бабић, Пекарић, Макарић (Стојановић 46), Аливодић, Иванић, Полетановић, Пушкарић, Веселиновић, Гаћиновић (Новаковић 88). Тренер: Зоран Марић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рајковић, Мијаиловић, Павићевић, Лазић, Петковић, Лазовић, Савићевић, Милијаш, Ковачевић, Ракић (Јовић 35), Печник (Гаврић 60). Тренер: Ненад Лалатовић.

Меч Војводина - Црвена звезда могли сте да пратите у текстуалном преносу на сајту Србија Данас.

ТОК МЕЧА:

90 3. минут - КРАЈ МЕЧА! Победа београдских црвено-белих на гостовању у Новом Саду - 0:1!

90. минут - Напада Војводина, али Звезда прети из контре. Јовић је одлично повукао, додао на страну за Лазовића, који је лепо ушао у среину, шутирао, али погодио у леђа Бабића.

88. минут - Измена у домаћем тиму. Новаковић мења Гаћиновића.

83. минут - Покушај новосадских црвено-белих после корнера, Бабић је пао после дуела са Мијаиловићем, али није било прекршаја, па је и Ђокић само одмахнуо руком.

Домаћини се труде, желе изједначење, али немају довољно добре прилике за такав учинак.

73. минут - Последња измена у гостујућем тиму. Гогић мења Савићевића.

Duel Veselinovića i Savićevića na meču Vojvodina - Crvena zvezda u trećem kolu JSL
Дуел Веселиновића и Савићевића на мечу Војводина - Црвена звезда у трећем колу ЈСЛ / Извор: Танјуг

66. минут - Веселиновић се нашао у изгледној шанси, али није довољно брзо реаговао, па је његов шут изблокирао Мијаиловић.

62. минут - Још један добар напад Црвене звезде. Лазовић је убацио лопту за Савићевића, овај добро шутира, али се Милинковић-Савић некако снашао.

60. минут - Печник излази из игре, мења га Гаврић.

55. минут - Савићевић је прошао по левој страни и са ивице шеснаестерца заврнуо лопту на пенал одакле Јовић шутира снажно, али право у Милинковић-Савића, који боксује лопту у поље. Нова добра шанса за београдске црвено-беле.

Detalj sa meča Vojvodina - Crvena zvezda u trećem kolu JSL
Детаљ са меча Војводина - Црвена звезда у трећем колу ЈСЛ / Извор: Танјуг

52. минут - Најбоља прилика за Војводину! Полетановић је центрирао после слободног ударца из даљине, са леве стране, пронашао је на петерцу Стојановића, којег је одбрана Звезде потпуно заборавила, али он, иако неометан, главом шутира поред гола.

50. минут - Одлична прилика за госте! Слободан ударац за Црвену звезду са 17-18 метара од гола Војводине по средини гола. Капитен Ненад Милијаш узео је лопту, шутирао снажно, али је лопта завршила мало изнад пречке гола Милинковић-Савића.

Домаћи фудбалери кренули су одлучно на старту другог дела, са очигледном жељом да дођу до изједначења.

46. минут - Прва измена и у екипи Војводине. Тренер Зоран Марић је на полувремену у свлачионици оставио Макарића, а увео Стојановића.

45 3. минут - КРАЈ ПРВОГ ДЕЛА!

Звезда нешто боља у завршним минутима првог дела, али фудбалери београдског тима као да су ишчекивали одмор, па нису имали превелике амбиције у завршници акција.

38. минут - Аливодић прави много проблема левој страни Звездине одбране. Још једном је ушао у казнени простор, али се спетљао баш у моментима када је могао да упути оштар центаршут у средину.

35. минут - Ђорђе Ракић очигледно је осећао последице повреде из 5. минута, па је ипак морао ван игре. Испраћен је аплаузима Звездиних навијача, а заменио га је Лука Јовић.

33. минут - Нова прилика за Аливодића, који шутира искоса са ивице шеснаестерца по земљи, али право у Рајковића.

31. минут - Напади Војводине почели су све чешће да се нижу, Аливодић је ушао у шеснаетсерац по десној страни, али је одбрана Београђана избацила лопту у корнер.

27. минут - Веселиновић је још једном прошао по левој страни, упутио оштру лопту и умало изненадио Рајковића који је избацио лопту у корнер.

Bakljada na meču Vojvodina - Crvena zvezda u trećem kolu JSL
Бакљада на мечу Војводина - Црвена звезда у трећем колу ЈСЛ / Извор: Танјуг

25. минут - Прва сјајна шанса за домаћи тим! Гаћиновић се нашао пред Рајковићем на неких 13 метара од гола, али је Лазић сјајним клизећим стартом још једном избио лопту у корнер и спасио гол свог тима.

19. минут - Веселиновић у контранападу улази у полушансу, али је превише петљао пред шеснаестерцом Црвене звезде, па је Лазић откланио опасност и избацио у корнер.