КЛС ФИНАЛЕ: Партизан на корак до титуле

19.06.2014. 20:03
Partizan-Crvena zvezda
Партизан-Црвена звезда / Извор: Фото: МН Press

У трећем мечу пред празним трибинама „Пионира“ црно-бели савладали Црвену звезду 77:67 (17:19, 27:18, 19:15, 14:15).

Кошаркаши Партизана налазе се надомак титуле првака државе. Црно-бели су победили у трећем мечу финала плеј-офа Црвену звезду 77:67 (17:19, 27:18, 19:15, 14:15) и повели у серији 2:1. Утакмица је одиграна пред празним трибинама дворане „Пионир“ због нереда који су избили на првој утакмици. Четврта утакмица игра се у суботу (21. јуна) од 20 часова.

Повео је Партизан на почетку 6:2 и 10:6, али је Нелсон тројком у петом минуту смањио на 10:9. Потом су он и Марјановић били творци преокрета на 10:16, али је Бертанс тројком смањио на 13:16. Ни ова утакмица није могла да прође без неспортског понашања, па је већ у петом минуту Душко Вујошевић зарадио техничку грешку.

После три минута игре у другом периоду црвено-бели су водили пет поена разлике (20:25), али су Павловић и Богдановић тројкама преокренули резултат. Тада је Бранко Лазић направио техничку грешку, па су црно-бели са линије слободних бацања стекли предност од пет поена (30:25). Убрзо је предност повећана на седам поена, са којом је завршено прво полувреме. Неколико секунди пре одласка на одмор тренер црвено-белих Дејан Радоњић је добио техничку грешку.

Трећи период су боље отворили црвено-бели јер су кошевима Марјановића и Липовија смањили на 44:41. Ипак, Партизан се убрзо вратио на стару предност. Тадија Драгићевић је погодио тројку и унео неизвесност (53:50), али је Партизан до краја треће четвртине направио серију 10:2 и отишао на последњи одмор са 11 разлике (63:52).

Како су завршили трећу, тако су кошаркаши Партизана почели четврту четвртину. Кошевима Тепића и Павловића предност је порасла на 67:52 и већ се тада назирао победник. Ипак, Звезда се тада тргла, а посебно Јака Блажич, који је у том делу постигао шест поена и предност је смањена на 67:60. Због неких брзоплетих потеза и олако изгубљених лопти црвено-бели нису начинили преокрет.

Партизан – Црвена звезда 77:67 (17:19, 27:18, 19:15, 14:15)
Дворана: Пионир. Судије: Јовчић, Нешковић, Глишић.
Партизан: Тепић 5, Маринковић, Ловерњ 11, Павловић 16, Дало, Милутинов 5, Богдановић 20, Гагић 11, Андрић, Безбрадица, Бертанс 9, Салић.
Црвена звезда: Ребић, Митровић 8, Лазић, Блажич 6, Симоновић 6, Марјановић 22, Раденовић, Катић, Нелсон 16, Џенкинс 4, Липови 2, Драгићевић 3.