КОПА АМЕРИКА: Хет-трик чаробњака Месија, драма на „Жилету“ окончана у 100. минуту (ВИДЕО)

11.06.2016. 09:07
Lionel Mesi
Лионел Меси / Извор: Реутерс

Аргентина декласирала Панаму, драма у дуелу Чилеа и Боливије.

Репрезентација Аргентине изборила је пласман у четвртфинале Купа Америке тријумфом против Панаме 5:0, а дуел је обележила прва звезда гаучоса Лионел Меси са три поготка.

Аргентина је повела после седам минута игре поготком Отамендија и асистенције Ди Марије који је касније напустио игру због повреде. Овим резултатом је окончан први део утакмице, који је Панама завршила са 10 играча пошто је Годој добио црвени картон.

Потом је на сцену ступио Меси. Први гол је на асистенцију Игуаина постигао у 68. минуту, десет минута касније било је 3:0,  док је сјајну партију комплетирао хет-триком три минута пре краја утакмице. Тачку на меч ставио је Кун Агуеро поготком у судијској надокнади.

Клуб из серије А жели фудбалера Партизана! (ФОТО)

Прави трилер виђен је на „Жилет“ стадиону у Бостону. Фудбалски рат између Чилеа и Боливије окончан је у 100. минуту, кад је Артуро Видал са беле тачке донео велики тријумф Чилеанцима.

ОЖЕНИО СЕ ВЕЛИКИ ВЛАДИМИР: Стојковић опет стао на "луди камен" (ФОТО)

Видал је довео Чиле вођство на старту другог полувремена, да би Кампос изједначио у 61. минуту. Због бројних прекида и сукоба на терену, судија Маруфо продужио је утакмицу за чак 10 минута што је било довољно Чилеанцима да постигну гол који их највероватније води у четвртфинале.