КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛИГУ ЕВРОПЕ: ВОША пробила бункер Велшана, ЧУКА пала у другом полувремену (ВИДЕО)

14.07.2016. 22:34
FK Vojvodina
ФК Војводина / Извор: Танјуг

Гол за Новосађане постигао у завршници меча Палочевић.

Фудбалери Војводине остварили тријумф од 1:0 против представника Велса Конахса, док је Чукарички са 2:0 поражен на гостовању у Мађарској против Видеотона у другом колу квалификација за Лигу Европе.

ТЕШКО БИСТЕ ГА ПРЕПОЗНАЛИ: Погледајте како данас изгледа стрелац једног од најлепших голова у историји Звезде (ВИДЕО ФОТО)

Новосађани су на стадиону ''Карађорђе'' били апсолутно доминатни током целог меча, али после бројних неискоришћених прилика бункер гостију који су упутили само два шута ка голу Војводине тек у самој завршници пробио је Александар Палочевић у 86. минуту.

РЕАЛ МАДРИД више није највреднији спортски клуб на свету (ФОТО)

ДА СЕ НАЈЕЖИШ: Гробари дочекали играче Партизана овим транспарентом и покличима (ФОТО)

Претходно је Војводина пропустила сијасет прилика да до врха напуни мрежу гостију, а у 15. минуту поништен је и гол Николи Трујићу због претходног фаула. Исти играч пропустио је још две добре прилике, а исти учинак имали су и његови саиграчи Бабић, Пушкарић и Мелег, али ће Војводина на реванш за седам дана у Велс ипак отићи у резултатском плусу.

ВОЈВОДИНА: Кордић, Лакићевић (од 58. Јованчић), Милетић, Пушкарић, Антић, Максимовић, Палочевић, Мелег, Малбашић (од 82. Зличић), Бабић (од 58. Ашћерић), Трујић.

КОНАХС: Данби, Бејнс, Корни, Хоран, Смит, Харисон, Шорт, Морисен, Џ. Овен (од 89. М. Овен), Вулфи, Вајлд (од 81. Дејвис).

Чукарички није успео да се непоражен врати из Мађарске, иако су Брђани имали добру шансу против Видеотона. Ипак, по српског представника кобна је била грешка левог бека Стефана Живковића који је у свом шеснаестерцу лоше градио лопту у 58. минуту, да би му је украо Гереши и проследио је Адаму Бодију којем није било тешко да матира Стевановића.

ОД ЊИХ ЈЕ ПРИМАО ГОЛОВЕ И У ЗВЕЗДИ: Овај клуб је права НОЋНА МОРА за Предрага Рајковића (ВИДЕО)

Брђани нису имали много прилика у овом мечу, а можда је и најбољу пропустио у завршници првог полувремена, у 45. минуту, Кајевић. Домаћин је ипак био конкретнији у овом мечу, а пропустио је и прилику у 39. минуту када је Барчи савладао Стевановића, али је лопта отишла поред гола.

ШОК: Српски полицајци зауставили групу навијача пољског клуба јер су им пронашли ОВО (ФОТО)

Друго полувреме било је знатно мирније, али је у таквом ритму Видеотон успео да постигне два гола. Чукарички је без успеха покушао да дође до изједначења, а није им помогло ни искључење Нега у 80. минуту. Међутим, у 92. минуту чак и са играчем мање домаћин је постигао и други гол преко Суљића и тако обезбедио значајну залиху пред реванш.

Суботић у Премијер лиги (ФОТО)

ВИДЕОТОН: Ковачик, Него, Ланг, Винисијус, Стопира, Солнок, Паткај, Суљић, Барчи (од 81. Филипе Оливеира), Боди, Гереси (од 84. Фечесин).

ЧУКАРИЧКИ: Стевановић, Н. Јанковић, Ђурић, Пјасентин, Живковић, Доцић, Лагатор, Кнежевић, Кајевић (од 46. Матић), Мандић (од 55. Јовановић),Фофана.