17°C
30.04.2024.
117.1205
109.1422

KVALIFIKACIJE ZA LIGU EVROPE: VOŠA probila bunker Velšana, ČUKA pala u drugom poluvremenu (VIDEO)

14.07.2016. 22:34
FK Vojvodina
FK Vojvodina / Izvor: Tanjug

Gol za Novosađane postigao u završnici meča Paločević.

Fudbaleri Vojvodine ostvarili trijumf od 1:0 protiv predstavnika Velsa Konahsa, dok je Čukarički sa 2:0 poražen na gostovanju u Mađarskoj protiv Videotona u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

TEŠKO BISTE GA PREPOZNALI: Pogledajte kako danas izgleda strelac jednog od najlepših golova u istoriji Zvezde (VIDEO+FOTO)

Novosađani su na stadionu ''Karađorđe'' bili apsolutno dominatni tokom celog meča, ali posle brojnih neiskorišćenih prilika bunker gostiju koji su uputili samo dva šuta ka golu Vojvodine tek u samoj završnici probio je Aleksandar Paločević u 86. minutu.

REAL MADRID više nije najvredniji sportski klub na svetu (FOTO)

DA SE NAJEŽIŠ: Grobari dočekali igrače Partizana ovim transparentom i pokličima (FOTO)

Prethodno je Vojvodina propustila sijaset prilika da do vrha napuni mrežu gostiju, a u 15. minutu poništen je i gol Nikoli Trujiću zbog prethodnog faula. Isti igrač propustio je još dve dobre prilike, a isti učinak imali su i njegovi saigrači Babić, PuškarićMeleg, ali će Vojvodina na revanš za sedam dana u Vels ipak otići u rezultatskom plusu.

VOJVODINA: Kordić, Lakićević (od 58. Jovančić), Miletić, Puškarić, Antić, Maksimović, Paločević, Meleg, Malbašić (od 82. Zličić), Babić (od 58. Ašćerić), Trujić.

KONAHS: Danbi, Bejns, Korni, Horan, Smit, Harison, Šort, Morisen, Dž. Oven (od 89. M. Oven), Vulfi, Vajld (od 81. Dejvis).

Čukarički nije uspeo da se neporažen vrati iz Mađarske, iako su Brđani imali dobru šansu protiv Videotona. Ipak, po srpskog predstavnika kobna je bila greška levog beka Stefana Živkovića koji je u svom šesnaestercu loše gradio loptu u 58. minutu, da bi mu je ukrao Gereši i prosledio je Adamu Bodiju kojem nije bilo teško da matira Stevanovića.

OD NJIH JE PRIMAO GOLOVE I U ZVEZDI: Ovaj klub je prava NOĆNA MORA za Predraga Rajkovića (VIDEO)

Brđani nisu imali mnogo prilika u ovom meču, a možda je i najbolju propustio u završnici prvog poluvremena, u 45. minutu, Kajević. Domaćin je ipak bio konkretniji u ovom meču, a propustio je i priliku u 39. minutu kada je Barči savladao Stevanovića, ali je lopta otišla pored gola.

ŠOK: Srpski policajci zaustavili grupu navijača poljskog kluba jer su im pronašli OVO (FOTO)

Drugo poluvreme bilo je znatno mirnije, ali je u takvom ritmu Videoton uspeo da postigne dva gola. Čukarički je bez uspeha pokušao da dođe do izjednačenja, a nije im pomoglo ni isključenje Nega u 80. minutu. Međutim, u 92. minutu čak i sa igračem manje domaćin je postigao i drugi gol preko Suljića i tako obezbedio značajnu zalihu pred revanš.

Subotić u Premijer ligi (FOTO)

VIDEOTON: Kovačik, Nego, Lang, Vinisijus, Stopira, Solnok, Patkaj, Suljić, Barči (od 81. Filipe Oliveira), Bodi, Geresi (od 84. Fečesin).

ČUKARIČKI: Stevanović, N. Janković, Đurić, Pjasentin, Živković, Docić, Lagator, Knežević, Kajević (od 46. Matić), Mandić (od 55. Jovanović),Fofana.