КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Хунтелар "оживео" Холанђане, Џеков хет-трик у Андори (ВИДЕО)

28.03.2015. 20:09 14:38
Edin Džeko
Един Џеко / Извор: Реутерс

Чеси у последњим тренуцима сусрета стигли до бода. Италијани се извукли против Бугарске.

У првом сусрету у оквиру Групе А, Исланђани су на "Астана арени" лако савладали нејаки Казахстан са 3:0 и тако наставили у одличном ритму да грабе ка Француској. После шест година паузе први гол за "рибаре" постигао је Еидор Гуђонсен, док је Бјарнасон са два гола у 32. и 91. минуту докусурио домаћина. Чеси су голом Вацлава Пилара у 90. минуту некако стигли до бода и тако спречили Летонце да направе велико изненађење.

Турска је била на прагу изненађења и велика три бода у Амстердаму, пошто је до последњег минута имала минимално вођство преко Бурака Јилмаза. Ипак, Клас Јан Хунтелар је у другом минуту судијске надокнаде спречио први пораз његовог тима на домаћем терену у историји квалификација за ЕП.

Велшани су предвођени суперстаром Реал Мадрида, Геретом Бејлом, протурњали кроз Израел и на тај начин попели се на лидерску позицију у Б групи. Изабраници Криса Колемана доминирали су током читавог сусрета и са 3:0 очитали лекцију фаворизованим Израелцима. Првотимац Арсенала Арон Ремзи био је стрелац првог гола, док је Бејл са два гола у 50. и 77. минуту, у свом 50. наступу за репрезентацију попео свој конто на 16 постигнутих голова.

Репрезентација БиХ је остварила први тријумф у квалификацијама на дебију новог селектора Мехмета Баждаревића. Нападач Манчестер Ситија Един Џеко постигао је "хет-трик" у победи своје екипе над Андором од 3:0.

У оквиру Х групе, Хрвати су показали силу против Норвешке и победом од 5:1 уписали четврти тријумф у квалификацијама. Иако су од 74. минута играли без Ведрана Ћорлуке, "коцкасти" су примили један, а постигли још два гола. Тачку на "и" ставио је Данијел Прањић у 94. минуту.

Фудбалери Италије, који су били ослабљени повредама и још под утиском због прећења Антонију Контеу, одиграли су на њихов својствен начин 2:2 у Бугарској. Домаћи тим победе и повратка у борбу за ЕП спречио је натурализовани Италијан Едер поготком пет минута пре краја.