КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Грузија победом донела занимљивост у групу Д, Немци прејаки за Пољаке (ВИДЕО)

04.09.2015. 23:08
Detalj meča Nemačka - Poljska
Детаљ меча Немачка - Пољска / Извор: Бета/АП

Занимљивост није мањкала у суботњим мечевима квалификација.

Репрезентација Грузије победила је фаворизоване Шкоте резултатом 1:0 голом Валерија Казаишвилија у 38. минуту, и тиме омогућила селекцији Републике Ирске да претекне своје суседе. Група Д је сада значајније отворена и једна је од најзанимљивијих, а шансу за пласман на Европско првенство имају Немачка, Пољска, Република Ирска и Шкотска.

У дербију седмог кола квалификација за Првенство Европе Немачка је лако стигла до три бода 3:1, а Пољаци нису могли да задрже "Панцере". Немци су већ у 19. минуту пректично решили пиутање победника головима Милера у 12. и Гецеа у 19. минуту. Роберт Левандовски је пред крај полувремена смањио на 2:1, али је то било све од Пољака, а Геце је другим поготком са беле тачке у 82. минуту решио питање победника.