ЛИГА ЕВРОПЕ: Избацили су Звезду, али нису издржали до краја, Атлетик се провукао, испао Саутемптон

27.08.2015. 19:40
FK Kairat
ФК Каират / Извор: МН Press

Бордо изгубио, али се пласирао у групну фазу Лиге Европе где ће играти и Рашовићев Динамо из Минска који је био бољи после пенала.

Каират није успео да се пласира у групну фазу Лиге Европе. Екипа која је на старту квалификација избацила Црвену звезду победила је Бордо у реваншу са 2:1, али то није било довољно за остварење коначног циља. Французи су у првом мечу победили са 1:0 што је било довољно за коначни пролаз.

Повео је Каират аутоголом Седрика Јамбереа у првом минуту, да би у 66. минуту Исламбек Куат повећао на 2:0. Коначан резултат је поставио Енцо Кривели у 77. минуту.

Жарко Марковић је свих 90 минута био на терену, док је Ђорђе Деспотовић у 83. минуту добио прилику да заигра за Каират. Пораз свог Бордоа са клупе је одгледао Милан Гајић.

ОВДЕ прочитајте који тимови су потенцијални противници Партизана у Лиги Европе. Жреб ће почети у петак у 13 часова.

ЛИГА ЕВРОПЕ, реванши плеј-офа, масним словима су написане екипе које су се пласирале у групну фазу

Каират - Бордо 2:1 - (први меч 0:1)

Јаблонец - Ајакс 0:0 (0:1)

Карабаг - Јанг Бојс 3:0 (1:0)

Рубин - Работнички 1:0 (1:1)

Хелсинки - Краснодар 0:0 (1:5)

Видеотон - Лех 0:1 (0:3)

Сент Етјен - Милсами 1:0 (1:1)

Тун - Спарта Праг 3:3 (1:3)