ЛЕ (КВАЛИФИКАЦИЈЕ): Распуцана Војводина, МТК немоћан

09.07.2015. 22:21
Navijači Vojvodine Firma
Навијачи Војводине Фирма / Извор: МН Press

"Стара дама" елиминисала МТК, у наредном колу ће играти са Спартаксом.

Фудбалери Војводине су обезбедили пласман у друго коло квалификација за Лигу Европе. Новосађани су у Будимпешти против МТК одиграли без голова, али су на стадиону "Карађорђе" на најбољи начин искористили предност домаћег терена. Головима Александра Станисављевића, Миљана Мрдаковића и Мирка Иванића "стара дама" је славила са 3:1. Мађарски тим је само повео, у трећем минуту, али је домаћин затим преузео иницијативу.

У првом полувремену виђена су три гола, а повели су гости из Будимпеште. Марек Стрештикје је искористио успаваност одбране "старе даме" и главом савладао Срђана Жакулу, у трећем минуту. На изједначење се није чекало дуго. У 14. минуту Александар Станисављевић је маестрално извео слободан ударац и савладао голмана гостију (погледајте ОВДЕ), за 1:1. У завршници првог полувремена, Миљан Мрдаковић је доказао да је Војводина много добила његовим доласком. Искусни нападач је после центаршута главом спровео лопту у мрежу.

Нову радост навијачима које је управа клуба са "Карађорђа" частила бесплатним улазом донео је Мирко Иванић. Један од играча у које се посебно узда тренер Златомир Загорчић завршио је акцију у којој су учествовали Секулић и Станисављевић. У 72. минуту, Станисављевић је погодио стативу и пропустио прилику да се још једном упише у стрелце.

Војводина ће у другом колу играти против Спартакса из Летоније који је са укупних 3:1 избацио подгоричку Будућност.

ОВДЕ прочитајте о елиминацији Црвене звезде од Каирата, а ОВДЕ о успеху Чукаричког

ОВДЕ прочитајте више о осталим резултатима из ове рунде квалификација за Лигу Европе

Војводина - МТК 3:1

Стрелци: Станисављевић 14, Мрдаковић 40, Иванић 51 - Стрештик 3

Стадион: "Карађорђе"

Судије: Јон-Мичел Кнутсен (Норвешка)

Жути картони: Максимовић, Настић - Тијам, Вукмир

Црвени картони:

ВОЈВОДИНА: Жакула, Василић, Ђурић, Панков, Настић, Секулић, Стаменић (од 77. Бабић), Иванић, Станисављевић, Максимовић (од 55. Пушкарић), Мрдаковић (од 90. Палочевић).

МТК: Хегедуш, Гргић, Бесе, Вукмир, Варднаи, Тијам, Штрештик (од 63. Сатмари), Канта, Вас (од 90 3 Гера), Варга (од 53. Мајк), Торгеле.