ЛЕ: Дебакл немоћног Партизана у Хумској

23.10.2014. 20:47 23:06
Partizan - Bešiktaš
Партизан - Бешикташ / Извор: МН Press

Црно-бели у трећем колу Ц Групе са 4:0 изгубили од Бешикташа. Стрелци Кавлак, Демба Ба, Озјакуп и Торе.

После три кола Лиге Европе, у Ц Групи Партизан има само бод, а није постигао ниједан гол. Након лоше игре у Грчкој против Астераса, црно-бели су на свом стадиону пружили још гору партију. Они су изгубили од Бешикташа 4:0 (2:0) и, готово сигурно, остали без шанси да се пласирају у нокаут фазу.

Гости из Истанбула су кренули конкретније, а прву прилику је имао Гохан Торе у 13. минуту, али је одлично интервенисао Лукач. Ипак, у 18. минуту је катстрофално интервенисао. Кавлак је шутирао по средини и довео Бешикташ у вођство 1:0.

После тога су црно-бели преузели иницијативу, али без конкретних претњи. Могли су гости да дуплирају предност у 28. минуту, али је шут Тореа зауставила статива. Потом су две шансе имали фудбалери Партизана. Прво је Дринчић запретио из слободног ударца, а потом и Живковић. Ипак, оба пута се истакао голман гостију Зенгин.

И када се очекивало да судија одсвира крај првог полувремена, Демба Ба је дуплирао предност турске екипе.

Друго полувреме је почело катастрофално за српски тим. За два минута су примили два гола. Прво је Озјакуп у 52. минуту постигао трећи гол за госте, а у 54. је и Торе био стрелац. То је потпуно дотукло фудбалере Партизана, који су до краја имали иницијативу, али ниједном нису озбиљније запретили голману Бешикташа.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Кавлак (18), 0:2 Ба (45), 0:3  Озјакуп (52), 0:4 Торе (54).

СТАДИОН: Партизана.

ГЛЕДАЛАЦА: 12.000.

СУДИЈА: Паоло Мацолени (Италија).

ЖУТИ КАРТОНИ: Волков, Б. Илић (Партизан), Сахан, Рамон (Бешикташ).

ПАРТИЗАН: Лукач, Волков, Станковић, Ћирковић, Стевановић, Пантић, Дринчић (од 61. минута Марковић), Б. Илић, Живковић (од 67. Грбић), Лазовић (од 61. Нинковић), Шкулетић.

БЕШИКТАШ: Зенгин, Рамон, Сивок, Франко, Ујсал, Кавлак, Сахан, Хачинсон, Озјакуп (од 78. Којбаши), Торе (од 64. Којунлу), Ба (од 69. Тосун).

Пренос уживо можете пратити на Srbijadanas.com:

90. минут - Крај утакмице.

84. минут - Као да сви на стадиону једва чекају крај.

78. минут - Последња измена и у Бешикташу. Изашао је Озјакуп, а ушао је Којбаши.

76. минут - Бранко Илић је добио жути картон.

69. минут - Друга измена у Бешикташу. Демба Ба је изашао, а ушао је Тосун.

67. минут - И Трећа измена у Партизану. Изашао је Живковић, а ушао Грбић.

64. минуту - Прва измена у Бешикташу. Изашао је Торе, а ушао Којунлу.

61. минут - Двострука измена у Партизану. Изашли су Дринчић и Лазовић, а ушли Марковић и Нинковић.

54. минут - ГОООООЛ води Бешикташ 4:0. Стрелац јре Гохан Торе. Демба Ба је упослио Тореа који је изашао сам испред голмана Лукача и био сигуран.

Navijači Bešiktaša
Навијачи Бешикташа / Извор: Србија Данас

52. минут - ГООООЛ води Бешикташ 3:0. Стрелац је Озјакуп. Турски фудбалер је био готово сам у срцу шеснаестерца  и погодио мрежу.

46. минут - Настављена је утакмица.

45. минут - Крај првог полувремена.

45. минут - ГООООООЛ води Бешикташ 2:0. Стрелац је Демба Ба који се одлично снашао у шеснаестерцу и шутирао са леве стране.

43. минут - Волков је добио жути картон.

36. минут - Најбоља шанса за Партизан. Шкулетић је прошао по левој страни, убацио пред гол, Живковић је шутирао, али се истакао голман Зенгин.

32. минут - Дринчић је одлићно шутирао из слободног ударца, али је голман гостију био на месту.

31. минут - После фаула над Дринчићем, Рамон Мота је добио жути картон.

28. минут - Нова шанса за Тореа, али је погодио стативу.

19. минут - Навијачи Бешикташа су после гола убацивали бакље на терен.

18. минут - ГОООООЛ води Бешикташ 1:0. Стрелац је Кавлак који је шутирао по средини, а голман Лукач је лоше интервенисао.

15. минут - Сахан је добио жути картон.

13. минут - Прва шанса за госте. Торе је шутирао са 18 метара, али је Лукач био сигуран.

6. минут - Шкулетић је био у шанси, али га је зауставио Сивок.

Stadion Partizana za vreme meča Partizan - Bešiktaš
Стадион Партизана за време меча Партизан - Бешикташ / Извор: Србија Данас

1. минут - Утакмица је почела.