УЗДАСИ: Партизану мало и 10 шанси, Пољаци се провукли у Хумској! (ВИДЕО+ФОТО)

14.07.2016. 19:16 21:21
Miroslav Radović
Мирослав Радовић / Извор: МН Press

Црно-бели без предности пред реванш са Заглебјем.

Партизан је играо "викторије" пред голом Заглебја, али ни 10 одличних прилика за гол није било довољно црно-белима да сломе отпор Заглебја, 0:0. Црно-бели ће тако на реванш другог кола квалификација за Лигу Европе отићи без предности, али са јасном мишљу да су квалитетнији тим од ривала. Нажалост, српски тим то није успео да реализује у првом дуелу двомеча са противником који је на крају могао и незаслужено до гола у Хумској.

Екипа Ивана Томића имала је иницијативу током целе утакмице, али срећа није била савезник вицешампиону Србије. Ређале су се шансе као на траци,. Михајловић, Радовић, па опет Михајловић, Богосавац је погодио пречку, Ђурђић промашио лопту из добре позиције, па се на велики одмор отишло без голова.

Слична слика виђена је и у наставку утакмице. Већ у 50. минуту Ђурђић је промашио шансу утакмице (погледајте ОВДЕ) и тада као да су кола кренула низбрдо. Иако је Заглебје у 55. минуту остало са 10 играча због искључења Пападопулоса, домаћин је полако остајао без даха. И поред тога Јанковић је могао да се прослави на дебију и крунише добру партију поготком, али је његов ударац завршио тик поред стативе Полачека.

Detalj sa meča Partizan - Zaglebje
Детаљ са меча Партизан - Заглебје / Извор: МН Press

Одличну прилику имао је и резервиста Божинов, а Партизан је лако могао да буде кажњен за силне пропусте у реализацији. Међутим, гости из две одличне акције нису успели да начине сензацију, иако је Јаношка у 76. минуту истрчао сам пред Шаранова и послао лопту преко гола.

Црно-белима за утеху остаје да ће му у реваншу за пролаз даље бити довољан и реми са головима. Друга утакмица на програму је у Пољској 21. јула.

Fudbaleri Partizana
Фудбалери Партизана / Извор: МН Press

ПАРТИЗАН - ЗАГЛЕБЈЕ 0:0

СТАДИОН: Партизана.

ГЛЕДАЛАЦА: 15.180.

СУДИЈА: Еитан Шмулевиц (Израел)

ЦРВЕНИ КАРТОН: Пападопулос (Заглебје) у 56. минуту.

ПАРТИЗАН: Шаранов, Вулићевић, Гогуа, Миленковић, Богосавац, Радовић, Евертон, Брашанац (од 75. Марјановић), Јанковић (од 83. Стевановић), Ђурђић (од 69. Божинов), Михајловић.

ЗАГЛЕБЈЕ: Полачек, Тодоровски (од 73. Тошик), Гулдан, Дабровски, Чотра, Кубицки, Пјатек, Јаношка (од 83. Влашко), Раковски (од 67. Пјатек), Вознијак, Пападопулос.

ОВДЕ прочитајте како је хронолошки текао меч у Хумској.

89. минут - Покушао је главом Богосавац после центаршута Марјановића, али без успеха. Само 30-ак секунди касније велика шанс аза Божинова. Опет ништа!

83. минут - Добра партија младог Марка Јанковића на дебију у дресу Партизана. Талентовано крило у финишу меча заменио је Ален Стевановић.

76. минут - Много среће за црно-беле. Јаношка је одлично истрчао контру, избио сам пред Шаранова, али је шутирао преко гола.

69, 75. минут - Иван Томић је у ватру убацио Валерија Божинова и Сашу Марјановића уместо Николе Ђурђића и капитена Дарка Брашанца.

62. минут - Нова стопостотна шанса за Партизан, али црно-бели немају среће. Јанковић је искористио одличну лопту у простор, али је његов ударац отишао тик уз леву стативу Заглебја.

61. минут - Прва шанса за госте и то каква. Јаношка је центрирао по земљи, а Раковски је у паду шутирао поред гола.

55. минут - Црвени картон за нападача Заглебја Пападопулоса после другог жутог картона.

50. минут - 2:0 за Партизан, али у пречкама! Ђурђић је био сам на другој стативи после скраћеног корнера, али му је мало фалило да упише првенац у црно-брелом дресу.

Друго полувреме

41. минут - Грешка одбране Заглебја, али Ни83. минут - кола Ђурђић није очекивао овакав поклон и лоше је реаговао.

37. минут - Пречка! Богосавац је утрчао из другог плана, али је са шест метара уздрмао оквир гола. Црно-бели све ближи поготку.

36. минут - Михајловић је поново запретио са левог бока, али је његов ударац десном ногом блокиран и лопта је завршила у корнеру.

27. минут - Евертон је зарадио први жути картон за Партизан после старта на лопту, али је ишао "отвореним ђоном", па се на терену у Хумској мало закувало. Фудбалери црно-белих су протествовали, али је судија Шмулевиц остао неумољив.83. минут -

15. минут - Полачек је спасао госте после ударца Немање МИхајловића искоса са леве стране. Михајловића је одлично "спојио са голом" Евертон луцидном асистенцијом у простор.

7. минут - Покушај Евертона са 18 метара, голман Полачек сигурно хвата лопту.

Утакмица у Хумској је почела...

Фудбалери Партизана утакмицом против Заглебја, у 2. колу квалификација за Лигу Европе почиње нову такмичарску сезону. Пољаци су већ одиграли два меча, против Славије из Софије, док ће црно-бели дебитовати у новој сезони.

ШОК: Српски полицајци зауставили групу навијача пољског клуба јер су им пронашли ОВО (ФОТО)

Уочи почетка меча у Хумској познате су и стартне поставе у којој су и новајлије, Радовић, Јанковић и Ђурђић.

Шеф стручног штаба Партизана Иван Томић извео је следећих 11: Шаранов, Вулићевић, Гогуа, Миленковић, Богосавац, Радовић, Евертон, Брашанац, Јанковић, Ђурђић, Михајловић.

Када је реч о Пољацима, Пјотр Стоковјец од почетка рачуна на: Полачек, Тодоровски, Гулдан, Дабровски, Чотра, Кубицки, Пјатек, Јаношка, Раковски, Вознијак, Пападопулос.

СТРЕЛЦИ:

СУДИЈА: Еитан Шмулевиц (Израел)

ПАРТИЗАН: Шаранов, Вулићевић, Гогуа, Миленковић, Богосавац, Радовић, Евертон, Брашанац, Јанковић, Ђурђић, Михајловић.

ЗАГЛЕБЈЕ: Полачек, Тодоровски, Гулдан, Дабровски, Чотра, Кубицки, Пјатек, Јаношка, Раковски, Вознијак, Пападопулос.

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛЕ: Војводина дочекује Конахс квеј, док Чукарички гостује Видеотону