UZDASI: Partizanu malo i 10 šansi, Poljaci se provukli u Humskoj! (VIDEO+FOTO)

14.07.2016. 19:16 21:21
Miroslav Radović
Miroslav Radović / Izvor: MN Press

Crno-beli bez prednosti pred revanš sa Zaglebjem.

Partizan je igrao "viktorije" pred golom Zaglebja, ali ni 10 odličnih prilika za gol nije bilo dovoljno crno-belima da slome otpor Zaglebja, 0:0. Crno-beli će tako na revanš drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope otići bez prednosti, ali sa jasnom mišlju da su kvalitetniji tim od rivala. Nažalost, srpski tim to nije uspeo da realizuje u prvom duelu dvomeča sa protivnikom koji je na kraju mogao i nezasluženo do gola u Humskoj.

Ekipa Ivana Tomića imala je inicijativu tokom cele utakmice, ali sreća nije bila saveznik vicešampionu Srbije. Ređale su se šanse kao na traci,. Mihajlović, Radović, pa opet Mihajlović, Bogosavac je pogodio prečku, Đurđić promašio loptu iz dobre pozicije, pa se na veliki odmor otišlo bez golova.

Slična slika viđena je i u nastavku utakmice. Već u 50. minutu Đurđić je promašio šansu utakmice (pogledajte OVDE) i tada kao da su kola krenula nizbrdo. Iako je Zaglebje u 55. minutu ostalo sa 10 igrača zbog isključenja Papadopulosa, domaćin je polako ostajao bez daha. I pored toga Janković je mogao da se proslavi na debiju i kruniše dobru partiju pogotkom, ali je njegov udarac završio tik pored stative Polačeka.

Detalj sa meča Partizan - Zaglebje
Detalj sa meča Partizan - Zaglebje / Izvor: MN Press

Odličnu priliku imao je i rezervista Božinov, a Partizan je lako mogao da bude kažnjen za silne propuste u realizaciji. Međutim, gosti iz dve odlične akcije nisu uspeli da načine senzaciju, iako je Janoška u 76. minutu istrčao sam pred Šaranova i poslao loptu preko gola.

Crno-belima za utehu ostaje da će mu u revanšu za prolaz dalje biti dovoljan i remi sa golovima. Druga utakmica na programu je u Poljskoj 21. jula.

Fudbaleri Partizana
Fudbaleri Partizana / Izvor: MN Press

PARTIZAN - ZAGLEBJE 0:0

STADION: Partizana.

GLEDALACA: 15.180.

SUDIJA: Eitan Šmulevic (Izrael)

CRVENI KARTON: Papadopulos (Zaglebje) u 56. minutu.

PARTIZAN: Šaranov, Vulićević, Gogua, Milenković, Bogosavac, Radović, Everton, Brašanac (od 75. Marjanović), Janković (od 83. Stevanović), Đurđić (od 69. Božinov), Mihajlović.

ZAGLEBJE: Polaček, Todorovski (od 73. Tošik), Guldan, Dabrovski, Čotra, Kubicki, Pjatek, Janoška (od 83. Vlaško), Rakovski (od 67. Pjatek), Voznijak, Papadopulos.

OVDE pročitajte kako je hronološki tekao meč u Humskoj.

89. minut - Pokušao je glavom Bogosavac posle centaršuta Marjanovića, ali bez uspeha. Samo 30-ak sekundi kasnije velika šans aza Božinova. Opet ništa!

83. minut - Dobra partija mladog Marka Jankovića na debiju u dresu Partizana. Talentovano krilo u finišu meča zamenio je Alen Stevanović.

76. minut - Mnogo sreće za crno-bele. Janoška je odlično istrčao kontru, izbio sam pred Šaranova, ali je šutirao preko gola.

69, 75. minut - Ivan Tomić je u vatru ubacio Valerija Božinova i Sašu Marjanovića umesto Nikole Đurđića i kapitena Darka Brašanca.

62. minut - Nova stopostotna šansa za Partizan, ali crno-beli nemaju sreće. Janković je iskoristio odličnu loptu u prostor, ali je njegov udarac otišao tik uz levu stativu Zaglebja.

61. minut - Prva šansa za goste i to kakva. Janoška je centrirao po zemlji, a Rakovski je u padu šutirao pored gola.

55. minut - Crveni karton za napadača Zaglebja Papadopulosa posle drugog žutog kartona.

50. minut - 2:0 za Partizan, ali u prečkama! Đurđić je bio sam na drugoj stativi posle skraćenog kornera, ali mu je malo falilo da upiše prvenac u crno-brelom dresu.

Drugo poluvreme

41. minut - Greška odbrane Zaglebja, ali Ni83. minut - kola Đurđić nije očekivao ovakav poklon i loše je reagovao.

37. minut - Prečka! Bogosavac je utrčao iz drugog plana, ali je sa šest metara uzdrmao okvir gola. Crno-beli sve bliži pogotku.

36. minut - Mihajlović je ponovo zapretio sa levog boka, ali je njegov udarac desnom nogom blokiran i lopta je završila u korneru.

27. minut - Everton je zaradio prvi žuti karton za Partizan posle starta na loptu, ali je išao "otvorenim đonom", pa se na terenu u Humskoj malo zakuvalo. Fudbaleri crno-belih su protestvovali, ali je sudija Šmulevic ostao neumoljiv.83. minut -

15. minut - Polaček je spasao goste posle udarca Nemanje MIhajlovića iskosa sa leve strane. Mihajlovića je odlično "spojio sa golom" Everton lucidnom asistencijom u prostor.

7. minut - Pokušaj Evertona sa 18 metara, golman Polaček sigurno hvata loptu.

Utakmica u Humskoj je počela...

Fudbaleri Partizana utakmicom protiv Zaglebja, u 2. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope počinje novu takmičarsku sezonu. Poljaci su već odigrali dva meča, protiv Slavije iz Sofije, dok će crno-beli debitovati u novoj sezoni.

ŠOK: Srpski policajci zaustavili grupu navijača poljskog kluba jer su im pronašli OVO (FOTO)

Uoči početka meča u Humskoj poznate su i startne postave u kojoj su i novajlije, Radović, Janković i Đurđić.

Šef stručnog štaba Partizana Ivan Tomić izveo je sledećih 11: Šaranov, Vulićević, Gogua, Milenković, Bogosavac, Radović, Everton, Brašanac, Janković, Đurđić, Mihajlović.

Kada je reč o Poljacima, Pjotr Stokovjec od početka računa na: Polaček, Todorovski, Guldan, Dabrovski, Čotra, Kubicki, Pjatek, Janoška, Rakovski, Voznijak, Papadopulos.

STRELCI:

SUDIJA: Eitan Šmulevic (Izrael)

PARTIZAN: Šaranov, Vulićević, Gogua, Milenković, Bogosavac, Radović, Everton, Brašanac, Janković, Đurđić, Mihajlović.

ZAGLEBJE: Polaček, Todorovski, Guldan, Dabrovski, Čotra, Kubicki, Pjatek, Janoška, Rakovski, Voznijak, Papadopulos.

KVALIFIKACIJE ZA LE: Vojvodina dočekuje Konahs kvej, dok Čukarički gostuje Videotonu