ЛИГА ЕВРОПЕ: Реми у Украјини, "жута подморница" торпедовала Ливерпул у завршници (ВИДЕО+ФОТО)

28.04.2016. 23:03
FK Liverpul
ФК Ливерпул / Извор: Реутерс

Одигране прве утакмице полуфинала Лиге Европе.

Реми и победа у "пет до 12". Овако су завршене прве утакмице полуфинала Лиге Европе, које су одигране у Љвову и у Виљареалу. Шахтјор и Севиља су одиграли 2:2, док су на "Мадригалу" мреже мировале, све до другог минута судијске надокнаде. Тада је Адријан Лопез донео велику радост домаћину. За тријумф од 1:0.

Утакмица у Украјини била је богатија головима, а водећи гол за госте из Шпаније дао је Витоло. Везни играч Севиље ушао је у казнени простор, "заломио" чувара, а затим послао лопту кроз ноге голмана Пјатова. У наставку меча дошло је до преокрета, а поготке су постизали Марлос и Тарас Степаненко. На нови гол, и ново изједначење се чекало све до 81. минута. Факундо Фереира је скривио пенал, а Кевин Гамеиро је искористио најстрожу казну. Асистент код водећег гола шутирао је по средини и погодио. За коначних 2:2.

ПРЕДОМИСЛИО СЕ: Репрезентација? Сад може!

У дуелу "жуте подморнице" и "црвених" погодака није било дуго. Прилика је било, посебно у самој завршници. У 87. минуту Седрик Бакамбу је снажно шутнуо али је Симон Мињоле одлично одбранио. Недуго затим, на другој страни, Алберто Морено је са десетак метара шутирао, преко гола. И када се чинило да победника неће бити, Адријан Лопез је после контре погодио мрежу гостију.

УЗНЕМИРУЈУЋИ ВИДЕО: Партизан објавио снимак пребијања Вазуриног обезбеђења

Реванши су на програму за седам дана, а финале ће бити одиграно У Базелу, 18. маја.

ОВДЕ прочитајте више о подвигу играча Радничког из Ниша, а ОВДЕ зашто је суспендован један фудбалер Ливерпула