ЛШ: Партизан у полуфиналу, Про Реко послат на трибине

29.05.2014. 19:41
Vaterpolo Partizan
Ватерполо Партизан / Извор: Бета

Црно-бели тек после петераца савладали Про Реко 19:18 (2:3, 3:3, 5:5, 2:1, 7:6) и у петак се за финале боре са Радничким.

Ватерполисти Партизана јачи су од сваке финансијске кризе. Црно-бели су се пласирали у полуфинале Лиге шампиона, пошто су у Барселони на финалном турниру победили Про Реко на петерце са 19:18 (2:3, 3:3, 5:5, 2:1, 7:6). Противник у полуфиналу ће им бити Раднички из Крагујевца, па ће Србија тако имати осигураног финалисту. Тај меч се игра од 18 часова.

Повео је Партизан на почетку 2:1, али је италијански тим током целог меча имао предност. Црно-бели нису дозвољавали Про Реку да се одмакне на више од два гола. У прве две четвртине одбране нису најбоље функционисале, па је постигнуто укупно 11 голова. Погоцима Мандића и Ћука Партизан је изједначио на 5:5, али је Про Реку нову предност донео Јоковић.

Милош Ћук постигао је четири гола, Гаврил Суботић три, а Никола Дедовић и Душан Мандић по два. У тиму Про Река Мадараш, Фиђиоли, Јановић, Аикарди и Јоковић постигли су по два поготка.

И у наставку се играло у истом ритму. Српски тим је водио Милош Ћук који је у трећем периоду постигао два гола за мање од пола минута и резултат је био 8:8. Ипак, то није поколебало Италијане који су повели са два гола разлике (10:8). Опет су црно-бели изједначили, а 11 секунди пре краја трећег периода Лапена је донео нову предност италијанском тиму.

Четвртфинале:

Партизан – Про Реко 19:18

Барселонета – Бреша 6:4

Полуфинале (петак):

Раднички – Партизан (18:00)

Приморје – Барселонета (19:30)

Последњи период је био изузетно узбудљив. Италијани су изједначили, али је Партизан головима Мандића и Суботића изједначио на 12:12. Про Реко је последњих 16 секунди имао напад и играча више, али то није материјализовао. У тим моментима је тренер Партизана Владимир Вујасиновић добио црвени картон због примедби.

После пет серија петераца сви играчи су били прецизни, па се наставила драма. Тада је јунак постао голман црно-белих Слободан Соро који је одбранио шут Јововићу.