LŠ: Partizan u polufinalu, Pro Reko poslat na tribine

29.05.2014. 19:41
Vaterpolo Partizan
Vaterpolo Partizan / Izvor: Beta

Crno-beli tek posle peteraca savladali Pro Reko 19:18 (2:3, 3:3, 5:5, 2:1, 7:6) i u petak se za finale bore sa Radničkim.

Vaterpolisti Partizana jači su od svake finansijske krize. Crno-beli su se plasirali u polufinale Lige šampiona, pošto su u Barseloni na finalnom turniru pobedili Pro Reko na peterce sa 19:18 (2:3, 3:3, 5:5, 2:1, 7:6). Protivnik u polufinalu će im biti Radnički iz Kragujevca, pa će Srbija tako imati osiguranog finalistu. Taj meč se igra od 18 časova.

Poveo je Partizan na početku 2:1, ali je italijanski tim tokom celog meča imao prednost. Crno-beli nisu dozvoljavali Pro Reku da se odmakne na više od dva gola. U prve dve četvrtine odbrane nisu najbolje funkcionisale, pa je postignuto ukupno 11 golova. Pogocima Mandića i Ćuka Partizan je izjednačio na 5:5, ali je Pro Reku novu prednost doneo Joković.

Miloš Ćuk postigao je četiri gola, Gavril Subotić tri, a Nikola Dedović i Dušan Mandić po dva. U timu Pro Reka Madaraš, Fiđioli, Janović, Aikardi i Joković postigli su po dva pogotka.

I u nastavku se igralo u istom ritmu. Srpski tim je vodio Miloš Ćuk koji je u trećem periodu postigao dva gola za manje od pola minuta i rezultat je bio 8:8. Ipak, to nije pokolebalo Italijane koji su poveli sa dva gola razlike (10:8). Opet su crno-beli izjednačili, a 11 sekundi pre kraja trećeg perioda Lapena je doneo novu prednost italijanskom timu.

Četvrtfinale:

Partizan – Pro Reko 19:18

Barseloneta – Breša 6:4

Polufinale (petak):

Radnički – Partizan (18:00)

Primorje – Barseloneta (19:30)

Poslednji period je bio izuzetno uzbudljiv. Italijani su izjednačili, ali je Partizan golovima Mandića i Subotića izjednačio na 12:12. Pro Reko je poslednjih 16 sekundi imao napad i igrača više, ali to nije materijalizovao. U tim momentima je trener Partizana Vladimir Vujasinović dobio crveni karton zbog primedbi.

Posle pet serija peteraca svi igrači su bili precizni, pa se nastavila drama. Tada je junak postao golman crno-belih Slobodan Soro koji je odbranio šut Jovoviću.