ЛШ: Лудогорец испустио бод на "Енфилду", Реал се играо са Базелом!

16.09.2014. 20:37 23:13
Stiven Džerard
Стивен Џерард / Извор: Танјуг

Капитен "црвених" је голом са беле тачке донео победу од 2:1, док је Галатасарај у последњим тренуцима меча преко Бурука ишчупао бод у утакмици са Андерлехтом.

Фаворити су углавном обрадовали своје присталице у утакмицама А,Б,Ц и Д групе, а најзанимљивије је било на „Енфилду“, где је вицешампион Премијер лиге Ливерпул, голом капитена Џерарда у трећем минуту надокнаде, славио са 2:1 против Лудогореца.

Бранилац титуле Реал Мадрид изрешетао је мрежу швајцарског Базела (5:1), Борусија Дортмунд је на „Сигнал Идуна парку“ добила је дерби против лондонског Арсенала (2:0). На мечу у Дортмунду стартер у домаћој екипи био је српски дефанзивац Невен Суботић, а Милош Јојић ушао је у игру на 11 минута до краја уместо Шмелцера.

Зенит је головима Хулка и Витсела савладао Бенфику у Лисабону (2:0), која је од 19. минута играла без искљученог голмана Артура. Јувентус (2:0) и Монако (1:0) су тријумфовали у мечевима против Малмеа и Леверкузена, захваљујући мајсторијама Тевеза и Мутиња. Велика драма виђена је у Истанбулу, где је Андерлехт био на корак од тријумфа, али је Бурук Јилмаз у 91. минуту обрадовао своје навијаче и ишчупао злата вредан бод за екипу који воду Ћезаре Прандели.

Aleksandar Mitrović
Александар Митровић / Извор: Бета/АП

За белгијског шампиона играо је Александар Митровић, који је у 55. минуту имао колосалну прилику  пред голом домаћина, али је замало остао непрецизан. Олимпијакос је савладао вицешампиона Европе, екипу Атлетико Мадрида са 3:2, понајвише сјајној игри у првом полувремену. Лука Миливојевић је одиграо свих 90 минута за пирејске црвено-беле.

Kostas Mitroglu
Костас Митроглу / Извор: Бета/АП

Олимпијакос - Атлетико Мадрид 3:2 (Масуаку 13, Афелај 30, Митроглу 73. - Манџукић 38, Гризман 86.)

Јувентус - Малме 2:0 (Тевез 59, 90.)

Реал Мадрид - Базел 5:1 (Сучи 14аг, Бејл 30, Роналдо 31, Родригез 37, Бензема 79. - Гонзалес 41.)

Ливерпул - Лудогорец 2:1 (Балотели 82, Џерард 90 3п, Абало 90.)

Монако - Бајер Леверкузен 1:0 (Мутињо 61.)

Бенфика - Зенит 0:2 (Хулк 5, Витсел 22.)

Борусија Дортмунд - Арсенал 2:0 (Имобиле 45, Обамејанг 48.)

Галатасарај - Андерлехт 1:1 (Јилмаз 90 1, Прат 52.)

Све мечеве могли сте да пратите на порталу Србијаданас:

86. минут: GOOOOOLLLL: Антоан Гризман је стрелац за Атлетико Мадрид. Резултат је 3:2.

82. минут: GOOOOOLLLL: Марио Балотели доводи Ливерпул у вођство. Ово је први погодак 24-годишњег Италијана од како је дошао из Милана.

79. минут: GOOOOOOOLLLL: Реал води 5:1, а стрелац је Бензема. После тика-така акције Роналда и Бенземе., , Француз је левицом послао лопту под пречку Базеловог гола.

73. минут: GOOOOOOLLL: Олимпијакос води 3:1! Гол је постао Костас Митроглу.

Једино на мечу Ливерпул-Лудогорец нема голова, али подршка са препуног "Енфилда" не изостаје.

61. минут: GOOOOOLLLL: Стрелац је Жоао Мутињо. Монако на стадиону "Луис ИИ" води против гостију из Леверкузена.

59. минут: GOOOOOOLLL: Јувентус је коначно сломио отпор Малмеа, стрелац је Карлос Тевез.

55. минут: Митровић је пропустио гол шансу за Андерлехт! Суарез је сјајно упослио српског репрезентативца, који је примио лопту искоса са десне стране, али је послао лопту тик поред стативе голмана Муслере.

52. минут: GOOOOLLLL: Прат постиже погодак за Андерлехт. Белгијанци воде против Галатасараја.

48. минут: GOOOOLLLL: Први гол у другом полувремену, дело је фудбалера Борусије Пјера Ерика Обамејанга.

45. минут: GOOOOOLLLL: Борусија долази до предности од 1:0. Стрелац је Ћиро Имобиле.

Ćiro Imobile
Ћиро Имобиле / Извор: Бета/АП

38. минут: GOOOOOOLLL: Манџукић је голом главом смањио предност Пирејаца на 2:1, док је нападч Базела Дерилис Гонзалес постигао првенац у Мадриду за Базел, 4:1.

37. минут: GOOOOOLLLL: Хамес Родригез је повисио на 4:0. Колумбијац је сјајно реаговао после одбране Томаш Вацлика и веома лако спровео лопту у гол Базела.

FK Real Madrid
ФК Реал Мадрид / Извор: Профимедиа

31. минут: GOOOOOLLL: Ибрахим Афелај за 2:0 у Пиреју, Кристијано Роналдо на асистенцију Герета Бејла постиже већ трећи гол за "краљевиће".

30. минут: GOOOOOOLLL: Реал води 2:0, свој првенац у Лиги шампиона постиже Бејл. Модрић је фантастично послао лопту преко одбране Швајцараца, да би Бејл потом као на тренингу пребацио Вачлика и повисио предност свог тима.

22. минут: GOOOOOOLLL: Зенит је дуплирао предност, гол је постигао Аксел Витсел.

FK Zenit
ФК Зенит / Извор: Бета/АП

18. минут: Голман Бенфике Артур је непрописно стартовао над Данијем и пошто је био последњи играч своје екипе, потпуно заслужено је зарадио директан црвени картон.

13. минут: GOOOOOOLLL: Олимпијакос води против вицешампиона Европе, стрелац је Масуаку. Млади играч грчког шампиона је са 20-ак метара погодио доњи леви угао голмана Облака.

5. минут: ГОООООООЛ: Зенит води 1:0, стрелац је Хулк. Шатов је сјајно прошао два играча Бенфике, асистирао у празан простор Хулку, који је у свом стилу сместио лопту иза леђа голмана Артура.

2. минут: Почело је бурно у Истанбулу и Пиреју, Нујтинк (Галатасарај) и Габи (Атлетико Мадрид) су због оштрих стартова зарадили јавне опомене.