СП: „Панцери“ тек у продужетку сломили отпор Алжира

30.06.2014. 21:54 14:41
Andre Širle
Андре Ширле / Извор: Профимедиа

У осмини финала Немачка головима Ширлеа у 92. и Озила у 119. минуту савладала Алжир. Стрелац јединог гола за Алжирце Џабу у 120. минуту.

Немачка се пласирала у четвртфинале Светског првенства, али много теже него што се очекивало. У осмини финала „панцери“ су тек у продужетку победили Алжир 2:1. Стрелци су били Ширле у 92. и Озил у 119. минуту за Немце, а Џабу у 120. за Алжирце.

Од почетка утакмице је било јасно да ће Немачка поштено да се намучи како би се пласирала у четвртфинале. Чета Вахида Халилхоџића је заиграла храбро и нападачки. У неколико наврата су Алжирци озбиљно припретили из контри, али је голман Мануел Нојер са неколико излетања ван шеснаестерца спасао своју мрежу. Тек пред крај првог полувремена су Немци заиграли како умеју и озбиљније запретили. Ипак, на голу афричке екипе је блистао Ади Мболи.

Nemačka - Alžir
Немачка - Алжир / Извор: Профимедиа

Одлука је пала на самом почетку продужетка. У 92. минуту су Алжирци погрешили на својој половини, лопта је дошла до Милера, који ју је убацио пред гол. Тамо се најбоље снашао Ширле и затресао мрежу. То као да је сломило Алжирце, па је предност повећао Месут Озил у 119. минуту. Алжир је до краја само ублажио пораз, али за велики преокрет је било прекасно.

Победник овог меча састаће се са Француском која је савладала Нигерију.

Стадион: „Беира Рио“ у Порто Алегреу. Гледалаца: 43.063. Судија: Сандро Ричи (Бразил). Стрелци: 1:0 Ширле (92), 2:0 Озил (119), 2:1 Џабу (120). Жути картони: Лам (Немачка), Халиш (Алжир).

Немачка: Нојер, Мустафи (од 70. минута Кедира), Мертезакер, Боатенг, Ховедес, Швајнштајгер (од 109. Крамер), Лам, Крос, Озил, Милер, Геце (од 46. Ширле).

Алжир: Мболи, Мостефа, Белкалем, Халиш (од 97. Бугера), Манди, Лацен, Фегули, Гулам, Тајдер (од 78. Брахими), Слимани, Судани (од 100. Џабу).

Пренос уживо можете да пратите на Srbijadanas.com:

120. минут - Крај утакмице. Немачка је у четвртфиналу.

120. минут - ГОООООЛ!!!! - стрелац Џабу. Алжирци су се вратили у меч.

119. минут - ГОООЛ!!! 2:0 стрелац Месут Озил. Комбиновали су Ширле и Озил. Прво је Ширле шутирао, лопта је погодила једног фудбалера Алжира је, а онда је Озил затресао мрежу.

109. минут - Последња измена у Немачкој, изашао је Швајнштајгер, а ушао Крамер.

107. минут - Жути картон за Филипа Лама.

102. минут - Шанса за Мехдија Мостефу, али је његов шут завршио поред гола.

100. минут - Последња измена у Алжиру. Изашао је Судани, а ушао Џабу.

97. минут - Друга измена у Алжиру. Изашао је Халиш, а ушао Бугера.

92. минут - ГООООЛ!!!! 1:0 стрелац Ширле. Милер је убацио лопту пред гол, а Ширле ју је спровео у мрежу.

91. минут - Почели су продужеци.

90. минут - Крај другог полувремена. Играће се продужеци.

88. минут - Немацка је извела слободан ударац, али се Милер оклизнуо што је изазвало смех на стадиону.

80. минут - Феноменална шанса за Немачку. После центаршута са десне стране, Милер је главом шутирао на гол, али је одлично реаговао голман Мболи.

78. минут - Прва измена у Алжиру. Изашао је Тајдер, а ушао Брахими.

75. минут - Слимани шутира са 20 метара, али право у Нојера.

71. минут - Слимани је умакао одбрани Немаца, али је голман Нојер поново истрчао ван шеснаестерца и главом послао лопту ван игре.

70. минут - Друга измена у Немачкој. Изашао је Мустафи који се повредио, а ушао је Кедира.

55. минут - Филип Лам је шутирао са 20 метара, а Мболи је врховима прстију скренуо лопту у корнер.

49. минут - Шанса за Немачку. Мустафи је главом шутирао, али право у голмана Мболија.

46. минут - Почело је друго полувреме. Измена у Немачкој, изашао је Геце, а ушао Ширле.

45. минут - Крај првог полувремена.

42. минут - Халиш је добио жути картон.

41. минут - Најбоља шанса за Немачку. После шута Кроса из даљине голман Мболи је одбио лопту, на њу је натрчао Геце, али је голман Алжира одлично интервенисао.

34. минут - Прва шанса за Немачку. Лопта је убачена пред гол, а Милер је главом шутирао поред стативе.

32. минут - Фегули је извео слободан ударац са 25 метара, али је лопта отишла преко гола.

28. минут - Опет шанса за Алжир и опет Нојер излази ван шеснаестерца и спасава Немце. У шанси је био Фегули.

23. минут - Немци још нису створили озбиљну шансу.

14. минут - Опет шанса за Алжир. Фегули је шутирао из близине, али преко гола.

9. минут - Одлична шанса за Алжир. Слимани је био у контри, али је голман Нојер истрчао ван казненог простора и блокирао шут.

7. минут - Први минути протичу у испитивању снага.

1. минут - Утакмица је почела.