Тријумф Србије на старту америчке турнеје (ВИДЕО)

26.05.2014. 22:05 02:19
Reprezentacija Srbije
Репрезентација Србије / Извор: Профимедиа/илустрација

Головима Тадића и Коларова наш тим је после првог дела игре стигао до вођства од 2:0, које је било недостижно упркос раном голу Ситона у наставку. Овом победом "орлови" су остали непоражени и у седмом узастопном мечу.

Фудбалска репрезентација Србије савладала је селекцију Јамајке резултатом 2:1 у мечу играном у америчком Њу Џерсију.

"Орлови" су доминирали током већег дела првог полувремена, током којег су искористили две прилике у којима су прецизни били Тадић у 13. и Коларов у 23. минуту. резултатом 2:0 отишло се на одмор, а једна наопрезност Пејчиновића на старту наставка, омогућила је Ситону да у 53. минуту смањи резултат на 2:1. Два минута пре краја, Коларов је имао шансу да постигне и свој други гол, али није искористио пенал који је начињен управо над њим.

Изабрани тим Љубинка Друловића победом у мечу против Јамајчана почео је "америчку турнеју", током које ће до почетка Светског првенства у Бразилу (на којем, нажалост, неће учествовати) одиграти још два сусрета. Наредни меч репрезентација Србије играће против селекције Панаме 31. маја у Чикагу, док ће највећу проверу "орлови" имати против селекције домаћина Мундијала Бразила, 6. јуна у Сао Паолу.

Утакмица против ривала који је био потпуна непознаница нашем тиму, ипак је био одлична прилика за вршиоца дужности селектора нашег националног тима да испроба неке од кандидата за почетну фазу квалификација за Европско првенство 2016, али и шанса да докаже себе челницима Савеза и тако се можда избори за трајан уговор којим ће, сви се надамо, повести "орлове" на ЕП у Француској.

Стадион: Ред Бул Арена (Њу Џерси)

Гледалаца: 1877.

Судија: Дејв Гантар (Канада)

Стрелци: Тадић 13, Коларов 23. - Ситон 53.
СРБИЈА: Стојковић, Коларов, Гудељ, Пејчиновић, Ивановић, Тадић, Матић, Тошић, Митровић (Ђорђевић 69), Јојић, Марковић (Баста 60).

ЈАМАЈКА: Блејк, Лоренс (Финлајсон 75), Пауел, Дојли, А. Едвардс, Остин, Хамфри (Греј 71), Грант, Џ. Р. Едвардс (Бекет 46), Докинс, Метокс (Ситон 46).

Наша репрезентација од старта је кренула одлучно и већ у 3. минуту стигла до прве прилике, истина, после велике грешке одбране Јамајке, али је Марковић после додавања Митровића од празног гола погодио - пречку.

Ипак, већ у 13. минуту наш тим је стигао до вођства. Тадић је одиграо одличан дупли пас са Тошићем, затим ушао у казнени простор и погодио супротан угао Блејковог гола.

Наставили су "орлови" у истом стилу и после водећег поготка, што се врло брзо поново исплатило.

У 23. минуту Коларов је прошао по левој страни, сви су очекивали центаршут у шеснаестерац, а он је изненадио све директним ударцем по земљи, којим погађа ближи угао Блејковог гола.

На истеку пола часа игре Тошић је снажно шутирао под пречку са неких 25 метара, али је голман противничког тима врховима прстију пребацио лопту преко гола. У наставку се игра одвијала махом на средини терена, без већих прилика, све до 42. минута када је Тадић упослио Митровића на "пеналтику", али је нападач Андерлехта шутирао по земљи у голмана Јамајке, што је био и последњи интересантан детаљ у првом полувремену меча.

Друловић ништа није мењао у екипи током петнаестоминутног одмора, док је селектор јамајке Винфрид Шефер извршио две промене уочи почетка наставка, пошто су у игру ушли Ситон и Бекет.

И управо је Ситон, после само седам минута проведених у игри, успео да затресе мрежу Стојковића после одличног центаршута Лоренса са леве стране, за смањење резултата на 2:1.

"Орлови" су после овог поготка поново преузели игру, али изгледнијих прилика није било у наредних неколико минута. На истеку првог часа игре Марковић је своје место на терену уступио Душану Басти.

Aleksandar Kolarov
Александар Коларов / Извор: Профимедиа/илустрација

И у наредних десетак минута много "игре без игре", у којој је, ако ништа друго, наш тим макар више имао лопту у поседу. Ипак, Тошић је успео да се у два наврата одлично убаци по десној страни, али му је по уласку у казнени простор оба пута у сусрет изашао голман Блејк и спречио погодак.

У наредних неколико минута јамајчани покушавају да стигну до прилике да можда изборе изједначење, али наша одбрана одлично неутралише сваки покушај противника.

После периода слабије игре репрезентације Србије Баста се у 84. минуту нашао у прилици искоса са десне стране, пошто је претходно лопта прелетела све у казненом простору. Баста је добро шутирао по земљи у контра угао, али је Блејк осујетио тај покушај.

На истеку 87. минута Коларов је бива оборен у казненом простору, судија Гантар показао је на белу тачку, али је дефанзивац Манчестер ситија потврдио неписано фудбалско правило да играч над којим је начињен прекршај не би требало да изводи најстрожу казну. Коларов је добро шутирао у доњи десни угао гола, али је Блејк сјајно реаговао и "скинуо" пенал нашем репрезентативцу.

Упркос неискоришћеној прилици да се реши питање победника, до краја сусрета није више било прилика, па су "орлови" стигли до прве победе на америчкој турнеји.