OFK-Beograd
ОФК-Београд / Извор: Бета/АП

"Романтичари" су тријумфом над "чарапанима" обезбедили опстанак, док ће преостали "дављеници" спас потражити у преостала два кола.

Одиграно је четири утакмице 28. кола Јелен Суперлиге.

Фудбалери ОФК Београда савладали су Напредак са 2:1 и побегли шест бодова тимова испод црте, чиме су  обезбедили опстанак у лиги. "Романтичари" су повели већ у 4. минуту, голом Чаврића из пенала, да би у другој половини удвостучили предност голом Јовановића у 63. минуту. Пораз "чарапана" ублажио Ндиаје 13 минута пре краја меча.

У Крагујевцу је виђен прави трилер. Ивањичани су имали предност од осмог минута, кад је Ивеља довео госте до предности. На 2:0 повисио је Веселиновић, али су "ђаволи" преко Петровића и Кнежевића поравнали стање, у 60. и 75. минуту. Милошковић је у 87. минуту меча довео Јавор на корак од тријумфа. Међутим, Крагујевчани су преко Адамовића у петом минуту надокнаде дошли до драгоценог бода.

Нови Пазар и Чукарички су у граду на Јошаници одиграли меч без резултатског значаја, па је и интензитет меча прошао у сличном маниру.

У дуелу "дављеника", Рад и Доњи Срем нису успели да освоје више од по једног бода, па ће трка за опстанак за њих трајати до самог краја.

У мечу који је почео пола сата касније од поменутих, Црвена звезда је победила Слободу у Ужицу са 2:0.

Екипа Радничког из Ниша је на домаћем терену успела да савлада Спартак, док се Јагодина за пораз у Купу реваширала Војводини наневши јој минималан пораз.

Убедљивом победом над Вождовцем (5:0), Партизан је задржао корак у шампионској трци.