ОВАКО ЈЕ НАСТАЛА ЛЕГЕНДА: Како је мали Монтоја "прешишао" легендарног Шумахера! (ВИДЕО)

Монтоја претиче Шумахера / Извор: Фото. Youtube printscreen/Sportska сећања

Тренутак за историју!

Трка за памћење вожена је 2001. године на чувеној стази Интегралос у Бразилу.

Велику награду Бразила те 2001. године обележило је сензационално претицање тада младог и "неискусног" Хуана Пабла Монтоје, који је на сензационалан начин претакао једног од најбољих возача свих времена Михаела Шумахера.

ЛУДИ РУС ЗА ВОЛАНОМ: Погледајте како МАНИЈАЧИ у кружном току усред града, КАО НА ТРКАМА! (ВИДЕО)

Почетак трке запамћен је по одустајању Мике Хакинена, због чега је на стазу изашло безбедоносно возило. Шумахер је одлично стартовао и био је у вођству, а одличан старт забележио је и Монтоја који је доспео са 4 на 3 место. По изласку безбедоносног возила, скоро дебитант Монтоја, коме је ово била 3 трка у формули 1, извео је храбри маневар и претекао доминантног Шумахера и тако успео да избије на чеону позицију. Овај "адреналински шок" затекао је све љубитеље формуле 1. Нови "дечак из Колумбије" због своје дрскости и ненормалне храбрости муњевитом брзином је постао миљеник широм света, а чувено претицање до тада ненодирљивог Шумахера, лансирало га је у орбиту.

Погледајте снимак чувеног Монтојиног перформанса који и дан данас одузима дах!

Нажалост, Монтоја ипак није успео да заврши трку, јер га је док је обилазио читав круг ударио Верштапен и тако га избацио са стазе. На крају је "ни крив, ни дужан" славио Култард, а иза њега је био Шумахер.

Ипак, најјачи утисак трке био је подвиг и спектакулатно обилажење дечака из Колумбије Хуана Пабла Монтоје.