ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Челси сигуран на старту!

18.08.2014. 22:51
FK Čelsi
ФК Челси / Извор: Бета/АП

Головима Косте, Шурлеа и Ивановића "плавци" освојили цео плен на гостовању Барнлију.

Њукасл - Манчестер сити 0:2.

Утакмицом између Барнлија и Челсија стављена је тачка на прво коло овосезонске Премијер лиге. Лондонски „плавци“ оправдали су улогу фаворита и уз мало потешкоћа успели да славе у гостима новом премијерлигашу 3:1. Истина, већ у 14. минуту домаћа екипа стигла је до вођства када је Куртоу матирао Арфиелд. Само што се стишала радост због постигнутог гола, уследио је хладан туш, после асистенције Фабрегаса Коста је прекинуо голгетерски пост и погодио мрежу домаћих за 1:1. Само четири минута касније, још један новајлија, Шурле погађа за преокрет „плаваца“ 2:1 такође после асистенције расположеног Шпанца. До одласка на одмор, сигурну предност својој екипи обезбедио је капитен репрезентације Србије, Бранислав Ивановић који је још једном потврдио своју класу.

У 83. минуту у игру је ушао Дидије Дрогба, кога су навијачи поздравили громогласним аплаузом.

Без обзира на то што је противник имао два гола предности на свом конту, фудбалери Барнлија и у другом полувремену наставили су са храбром игром, али она на срећу Мурињових изабраника није дала жељене резултате. Са друге стране играчи Челсија себично су чували стечену предност, али се нису либили да искористе сваку и најмању шансу како би угрозили гол противника. Али по истеку 90. минута на семафору је стајало 1:3.

FK Čelsi

Парови 2. кола: Астон Вила – Њукасл, Челси – Лестер, Кристал Палас – Вест Хем, Саутемптон – Вест Бронвич Албион, Свонси – Барнли, Евертон – Арсенал, Хал Сити – Стоук, Тотенхем – Квинс Парк Ренџерс, Сандерленд – Манлестер Јунајтед, Манчестер сити – Ливерпул.