ПРИМЕРА: Реал размонтирао Сосиједад, Атлетико славио у баскијском блату! (ВИДЕО)

31.01.2015. 18:11
Fudbaleri Reala slave gol Karima Benzeme u meču sa Sosijedadom
Фудбалери Реала славе гол Карима Бенземе у мечу са Сосиједадом / Извор: Танјуг

"Краљевски клуб" је трећи пут у две недеље примио гол у уводним минутима меча, али је у наставку стигао до лаганог тријумфа над имењаком из Баскије. "Јорганџије" на тешком терену у Еибару завршиле посао за пола часа игре.

Реал Мадрид је у уводном сусрету суботњег матинеа после преокрета славио на "Сантјаго Бернабеу" против имењака из Сосиједада са 3:1 (2:1). Мадриђане је попут Кордобе пре неколико дана, те градског ривала Атлетика пре две недеље, изненадио Горка Елустондо који је матирао Икера Касиљаса после само 38 секунди игре. Био је до најбржи гол који је Реал примио од 2011. године. "Галактикоси" су, ипак, врло брзо изједначили, пошто је Хамес Родригез већ у трећем минуту поравнао резултат лепим голом главом, да би до полувремена Серхио Рамос донео потпуни преокрет голом у 37. минуту.

FK Real Madrid
ФК Реал Мадрид / Извор: Бета/АП

Већ после седам минута у наставку све је било решено. Карим Бензема је постигао трећи гол после одличног продора и асистенције Бејла, после чега је Реал спустио лопту на земљу и до краја рутински привео меч крају.

Ипак, најлепши момента на мечу виђен је у 77. минуту када је Бензема још једном затресао мрежу мрежу гостију из Баскије и то на маестралан начин, ударцем са ивице казненог простора. Овај гол можете погледати ОВДЕ.

У другом сусрету дана актуелни шампион Атлетико Мадрид забележио је сигуран тријумф на гостовању Еибару резултатом 3:1 (3:0). "Јорганџије" су на веома тешком терену за игру посао завршиле већ после 25 минута током којих су постигли сва три поготка. Домаћина је начео Гризман у седмом минуту, а јунак победе био је Марио Манџукић који је за само 150 секуди два пута затресао мрежу Ирурете и решио питање победника. Домаћин је до краја меча успео само да ублажи пораз, преко Пјовакарија минут пре краја.