СЕРИЈА А: Интер јуриша ка Европи, Јувентус ка титули

20.04.2014. 08:21
Parma - Inter
Парма - Интер / Извор: Бета/АП

Тим из Милана победио у Парми 2:0, а лидер бољи од Болоње са 1:0.

Изузетно занимљиво је било у Серији А. Интер је победио у Парми 2:0 и остао у трци за пласман у Лигу Европе. Стрелци су били Роландо у 48. минуту и Гуарин у 89. Резултат је могао да буде можда другачији да је Антонио Касано у 44. минуту био прецизан са беле тачке. Већ на самом старту другог полувремена у 46. минуту Палета је добио други жути картон, па је Парма играла са десет играча. Интер сада заузима пету позицију и има пет бодова више од Милана који је а свом стадиону победио Ливорно 3:0.

Најинтересантније је било у Риму где је Лацио водио на полувремену против Торина, али је извукао бод тек у четвртом минуту надокнаде, а стрелац изједначујућег поготка је био Кандрева. Лацио је од 79. минута играо са десеторицом, јер је други жути картон добио Новарети.

Лидер Јувентус приближио се новом "скудету" минималним тријумфом над Болоњом резултатом 1:0. Стрелац јединог гола био је Пол Погба.

У дербију кола Рома је на "Артемио Франкију" савладала Фиорентину са 1:0. Иако су домаћи упутили више удараца ка голу и имали већи посед лопте, гости су поготком Наинголана у 26. минуту однели цео плен. У тиму из престонице играо је и наш Адем Љајић који је асистирао стрелцу победничког гола.