СЕРИЈА А: Подела бодова у Ђенови (ВИДЕО)

28.10.2015. 23:37 14:38
Citadin Eder
Цитадин Едер / Извор: Бета/АП

Шампион Италије поново поклекао, баш кад је почео да излази из кризе. Рома и даље чува врх, прате је Наполи и Фиорентина.

Самдорија и Емполи одиграли су нерешено у последњем мечу десетог кола Серије А. Гости су меч завршили са десеторицом јер је у 88. минуту Дијузе добио други жути картон.

Фудбалери Јувентуса наставили су са катастрофалним партијама у новој сезони Серије А. "Стара дама" јетаман нанизала пет мечева без пораза и створила међу својим навијачима уверење да излази из резултатске кризе, али су на гостованују Сасуолу доживели нови крах. Све је решено у првом полувремену, прво је Никола Сансоне магичним слободним ударцем довео свој тим у вођство у 20. минуту, да би у 39. Кјелини оставио првака Италије на цедилу, пошто је добио други жути картон, па је Јувентус у наставку имао изузетно тежак задатак да надокнади заостатак, у чему није успео.

Милан се поново мучио, али забележио другу везану победу. Човек одлуке у мечу са Кјевом био је Лука Антонели који је у 53. минуту завршио лепу акцију Карлоса Баке и мало поправио равнотежу клупе Синише Михајловића који је још увек под великим притиском због слабих партија "росонера".

Победу је забележила и Рома против Удинезеа (3:1), а све је практично било решено после десетак минута, головима Пјанића и Мајкона, да би у 63. Жервињо потврдио тријумф "вучице". Француз Теро успео је само да смањи резултат и ублажи пораз клуба из Удина. У врху табеле остају и Наполи и Фиорентина који су забележили истоветне тријумфе (2:0) против Палерма, односно Вероне.

Какав трагичан гол је постигао Душан Баста као увод у пораз Лација, можете да видите ОВДЕ.