СЕРИЈА А: Јоветић са два гола спасио Интер против новајлије, Пјанић и Џеко срушили Јувентус! (ВИДЕО)

30.08.2015. 20:23 14:38
Stevan Jovetić slavi gol u meču protiv Karpija
Стеван Јоветић слави гол у мечу против Карпија / Извор: Бета/АП

У првом овосезонском великом дербију "вучица" савладала шампиона Италије. Гостима два црвена картона.

Фудбалери Роме савладали су актуелног шампиона Италије Јувентус резултатом 2:1 у дерби мечу другог кола Серије А. "Вучица" је на Олимпијском стадиону савладала екипу из Торина први пут у последње две године у шампионату, односно тек трећи пут у последњих 12 мечева у свим такмичењима, а до тријумфа је стигла у наставку игре. После 45 минута без погодака Миралем Пјанић је постигао прелеп гол из слободног ударца, оставивши Ђанлуиђија Буфона укопаног у месту.

Само пет минута касније резервни голман Јувентуса Рубињо је искључен, да би десет минута пре краја Един Џеко постигао свој први гол за Рому од доласка из Манчестер ситија, пошто се одлично снашао у петерцу "Старе даме". Претходно је и Патрис Евра искључен због другог жутог картона, па је ​исход утакмице тада практично био познат.

Ипак, у завршници је Пауло Дибала успео да смањи резултат поготком у 87. минуту, али времена за промену резултата више није било.

Други дерби дана обележила је борба Гонзала Игуаина и Едера за епитет играча утакмице у дуелу Наполија и Сампдорије (2:2). Аргентинац је донео Наполију предност од два гола после 39 минута игре, али су наполитанци у наставку потпуно стали и дозволили Сампдорији да на истеку једног часа игре преко Едера за само два минута поравнали резултат за поделу бодова на крају.

Gonzalo Iguain postiže gol u meču protiv Sampdorije
Гонзало Игуаин постиже гол у мечу против Сампдорије / Извор: Бета/АП

У вечерњим мечевима виђено је неколико веома интересантних резултата. Кјево је декласирало Лацио резултатом 4:0, а за епитет играча утакмице борили су се Алберто Палоски са два гола, односно словеначки интернационалац Валтер Бирса који је поред гола уписао ид ве асистенције. "Небоплавима" ништа није полазило за ногом, па тако ни Душану Басти који је замењен на полувремену када су домаћини већ имали капитал од три гола. Сергеј Милинковић-Савић меч је преседео на клупи.

Интер је после првог полувремена имао предност новим голом Стевана Јоветића у 35. минуту против Карпија, али је новајлија у лиги десет минута пре краја изједначио поготком Ди Гаудија. Ипак, бивши фудбалер Партизана је два минута пре краја регуларног дела још једном затресао мрежу домаћина са беле тачке.

У дуелу два некадашња фудбалера Црвене звезде на крају се радовао Дарко Лазовић који је одиграо последњих двадесетак минута у победи Ђенове од 2:0 против Вероне репрезентативца Србије Бошка Јанковића, који је замењен три минута пре уласка Лазовића.

У још једном "малом српском дербију" Торино Николе Максимовића (одиграо цео меч) и Алена Стевановића (преседео на клупи) били су биљи од Фиорентине за коју је свих деведесет минута играо Ненад Томовић (3:1). Гости су повели поготком Маркоса Алонса већ у 10. минуту и чували предност све до 67. када је уследила фуриозна серија "бикова" који су за 11 минута постигли три гола и уписали другу победу на старту шампионата.

Урош Ђурђевић преседео је цео меч у минималној победи свог новог клуба Палерма на гостовању Удинезеу (1:0).