ШИРОМ ЕВРОПЕ: Михајловићева "тројка" у Риму, Томовићева Фиорентина на врху, асистенција Тадића! (ВИДЕО)

01.11.2015. 18:53 14:38
Aruna Kone i Romelu Lukaku slave gol Evertona
Аруна Коне и Ромелу Лукаку славе гол Евертона / Извор: Бета/АП

У разочаравајућем поподневу на Апенинима на чак три меча није било голова. Штутгарт бежи са дна. Еибар држи прикључак са врхом.

Недељни дан у фудбалској Европи почео је како се пожелети може. Фиорентина је у матинеу Серије А правим "блицкригом" разбио је Фрозиноне (4:1) у другој половини првог полувремена, са чак четири гола за 19 минута. Стрелци за "виолу" били су Ребић у 24, Родригез у 29, Бабакар у 31. минуту са пенала и Суарез два минута пре одласка на одмор, док је једини гол за новајлију у лиги постигао Фрара три минута пре краја. Цео меч за екипу са "Артемио Франкија" одиграо је српски репрезентативац Ненад Томовић. Сигурну победу од 3:0 над Аталантом забележила је Болоња, док у преостала три поподневна меча није виђен ниједан гол.

Још моћнији него Фиорентина и Болоња био је Евертон у Премијер лиги. "Карамеле" су демонтирале Сандерленд резултатом 6:2, а сјајну партију пружио је Аруна Коне који је забележио хет-трик, док је меч обележила и прелепа асистенција Ромелуа Лукакуа за један од њих.

У дербију кола у Серији А, Милан је као гост убедљиво савладао Лацио, са 3:1. "Росонери" Синише Михајловића су головима Бертолаћија, Мексеса и Баке декласирали Римљане за које су играли Сергеј Милинковић-Савић (до 70. минута) и Душан Баста. Филип Ђорђевић је све време био на клупи. Тријумф на "Олимпику" у великој мери је помогао Михајловићу о чијој се смени већ извесно време прича. Милан је овом победом на табели престигао Лацио.

ОВДЕ прочитајте више о занимљивом детаљу везаном за бившег селектора Србије

Саутемптон је на свом "Сент Мерију" надиграо Борнмут резултатом 2:0, а све је било решено после првих 45 минута. Стивен Дејвис је довео "свеце" у вођство у 31. минуту, да би пет минута касније Грацијано Пеле погодио после прелепог центаршута Душана Тадића (тај моменат можете видети ОВДЕ).

Штутгарт је у Бундеслиги савладао Дармштад резултатом 2:0 и тако почео да бежи из опасне зоне. Био је то други тријумф "шваба" у последња три меча, па се сада налазе на 14. месту. Хановер је за само осам минута преокренуо резултат на гостовању Хамбургеру и славио за трећу победу у четири последња меча, чиме су "црвени" неутралисали очајан старт сезоне (пет пораза у првих седам кола). Грегорич је довео домаћина у предност већ у 6. минуту, да би у 59. јапански интернационалац Кјотаке поравнао резултат, а седам минута касније победу гостима донео Сане.

Са одличним партијама наставио је Еибар у шпанској Примери. Баскијци су у претходном колу прекинули одличну серију успеха, да би већ у следећој рунди на свом терену савладали Рајо Ваљекано, иако је једини гол дело гостујућег фудбалера Дијега Љорентеа који је неспретно реаговао у 21. минуту у покушају да избаци лопту испред противничког нападача. Еибар после десет одиграних кола држи шесто место на табели, док је тим из предграђа Мадрида све ближи зони испадања.

Као и Милан, са 3:1 у гостима је славио Атлетик Билбао. Наредни ривал Партизана у Лиги Европе (четвртак, 21:05) победио је Бетис, у Севиљи, а двоструки стрелац био је Ињаки Вилијамс (голове погледајте ОВДЕ).