СП: Белгијанци преокретом до победе

17.06.2014. 19:51 14:44
Belgija-Alžir
Белгија-Алжир / Извор: Танјуг

Головима Фелаинија и Мертенса који су овај сусрет почели на клупи, „црвени ђаволи“ стижу до победе на својој премијери у Бразилу.

Без обзира на бледу партију приказану на својој премијери, репрезентација Белгије успела је да оправда улогу фаворита у дуелу са Алжиром (2:1). Руку на срце, Белгијанци су до победе морали тежим путем с обзиром на то да су Алжирци повели у 24. минуту када је најстрожу казну рутински реализовао Фегули.

До краја првог полувремена, Белгија није могла да се опорави од шокантног вођства противника, али је у наставку сусрета селектор „црвених ђавола“ промешао карте и како се испоставило направило идеалну комбинацију. На терен је послао Фелаинија и Мертенса, који су указано поверење оправдали на најбољи могући начин головима.

Прво је за изједначења Фелаини надскочио одбрану Алжира и главом лопту послао у мрежу, а само неколико минута касније после контре и асистенција Азара тачку на резултат и победу Белгије ставио је Мертенс.

Текстуални пренос меча могли сте да пратите уживо на Србија Данас.

Белгија: Куртоа, Алдервирелд, Компани, Ван Бујтен, Вертонген, Витсел, Дембеле (Фелаини), Де Брујне, Азар, Чадли (Мертенс), Лукаку (Ориги).

Алжир: Мболхи, Халиче, Бугера, Међани (Гилас), Гулам, Бенталеб, Мостефа, Таидер, Махрез (Лахен), Соудани (слимани), Фегули.

До краја сусрета, Белгијанци су потпуно контролисали игру, имали лопту у ногама, претили али до истека 90. минута на семафору је стајало 2:1.

84. минут - Фелаини је могао до новог поготка, али је његов покушај главом са свега пет метара осујетио чувар мреже Алжира.

79. минут - Једна грешка играча Алжира била је довољна, Белгијанцима да створе контру, а после додавања Азара, Мертенс је затресао мрежу.

70. минут - 1:1 GOOLL - Де Брујне је центрирао и одличном лоптом пронашао Фелаинија који је главом послао лопту у мрежу.

67. минут - После соло продора Ориђи је запретио али је голман Алжира био на висини задатка.

Ориђи постао је најмлађи репрезентативац Белгије који је играо на Светском првенству (19 година, 59 дана).

Готово од почетка сусрета, без обзира на то што је у сусрет ушла са епитетом фаворита, Белгија потпуно безидејна и безопасна по гол Алжира.

У другом делу сусрета сви играчи Алжира већи део игре провели су на својој половини, а своју шансу тражили су из контри и прекида.

49. минут - Мертенс је извео корнер, голман Алжира није најбоље одреаговао, али нико од његових саиграча није успео да захвати лопту и запрети.

Белгија-Алжир / Извор: Бета/АП

После првих 45. минута Белгија није успела озбиљније да запрети, док је са друге стране Алжир у првом организованом нападу изнудио пенал и стигао до вођства.

44. минут - Азар је лепо прошао по страни, проследио лопту до Чадлиа који је шутирао право у голмана Алжира.

35. минут - Витсел је покушао али је Мболхи избацио лопту у корнер из кога Белгијанци нису били опасни.

24. минут - 0:1 GOOLL - После старта Вертонгена судија показује на белу тачку, са које је неумољив био Фегули.

Reprezentacija Alzira
Репрезентација Алзира / Извор: Бета/АП

22. минут - У овом периоду игре више се игра на половини Алжира, али репрезентативци Белгије не успевају озбиљније да запрете.

До сада Тибо Куртоа 17 пута био је на голу Белгије – још нема пораз, а десет пута није примио ни гол.

У првих десетак минута борба се води на средини терена, без правих шанси на обе стране.

Непосредно пред почетак сусрета један од навијача Алжила ушао је на терен, али је брзом реакцијом обезбеђења брзо изведен ван игралишта.