СП: Ориђи прекинуо успаванку на Маракани

22.06.2014. 17:28 14:43
Belgija Rusija
Белгија Русија / Извор: Танјуг

Поготком у 87. минуту Белгија стигла до победе над Русијом и обезбедила своје место у наредној рунди.

У утакмици без пуно узбуђења, Белгија је успела да савлада Русију (1:0). Од првог минута велика борба на средини терена, борба за сваку лопту, игра на граници фаула без правих шанси на обе стране. Присутни на Маракани нису имали баш превише разлога за уживање па су поједине потезе својих љубимаца испратили звиждуцима. Током читавог сусрета виђено је тек неколико солидних шанси али све до 87. минута мреже су мировале. А тада је Азар прошао по својој страни, сјајно упослио Ориђија који је послао лопту у мрежу и постави коначан резултата сусрета. После два одиграна кола Белгија има максималан број бодова и обезбедила је свој пролазак у нокаут фазу Мундијала.

Пренос меча уживо могли сте да пратите на сајту Србија Данас.

БЕЛГИЈА: Куртоа, Алдервилерд, Ван Бујтен, Компани, Вермелен (Вертонген), Витсел, Фелаини, Мертенс (Миралес), Де Брујне, Азар, Лукаку (Ориђи).

РУСИЈА: Акинфејев, Козлов (Јешченко), Березуцки, Игнашевич, Комбаро, Глушак, Самедов (Кержаков), Фајзулин, Кануњиков, Шатов (Џагојев), Кокорен.

87. минут - 1:0 GOOLL - Ориђи - Одузета лопта на половини Белгије, Азар је прошао по левој страни, фантастично упослио Ориђија коме није било тешко да пошаље лопту у мрежу.

83. минут - Запретили су Белгијанци, преко Азара из слободног ударца али је статива била савезник Русије. Највећа претња за Акинфејева у овом сусрету.

80. минут - После дуго времена виђена је солидна шанса, али је Јешченко шутирао поред гола.

70. минут - Тренери изменама покушавају да пронађу идеалну комбинацију за постизање поготка који би у овој ситуацији највероватније одлучио победника сусрета.

65. минут - Из минута у минут звиждуци са трибина чују се све јаче. Гледаоци на стадиону изгледа нису задовољни тренутним развојем ситуације на терену, желе да виде и голове.

И у другом делу игре води се велика борба за сваку лопту, константно се игра на граници фаула са јако мало шанси на обе стране. Публика на стадиону још увек није видела праву гол шансу.

Прво полувреме било је задржајно, доста тактичког надмудривања на средини терена, али без погодака.

32. минут - Због повреде на коју се пожалио већ током загревања терен је дефинитивно морао да напусти Томас Вермелен.

Белгија Русија / Извор: Бета/АП

19. минут - Мертенс поново шутира, али је лопта овога пута завршила поред гола.

12. минут - Одличан ударац Фајзулина са ивице шеснаестерца није био ни мало наиван али је  Куртоа показао зашто је један од најбољих голмана на свету.

Од почетка сусрета Белгијанцим имају више лопте у ногмана, али не успевају да пронађу идеалну комбинацију за постизање гола.

4. минут - Мертенс је у шеснаестерцу примио одличан пас и шутирао, али је један од одбрамбених играча Русије клизећим стартом блокирао шут.

Од првог минута велика борба на свим деловима терена.