СП: Мексико минималцем до првих бодова

13.06.2014. 18:03 14:46
Radost Meksikanaca posle pobedničkog gola Peralte u meču sa Kamerunom na SP
Радост Мексиканаца после победничког гола Пералте у мечу са Камеруном на СП / Извор: Танјуг

У првом полувремену виђена су чак три поготка, али је резултат на семафору захваљујући судијским одлукама остао 0:0. У наставку Пералта постиже погодак који "сомбреросима" доноси победу.

Репрезентација Мексика савладала је Камерун резултатом 1:0 (0:0) у другом мечу групе А на Светском првенству у Бразилу.

У првих 45 минута играних по јакој киши виђена је боља игра "сомбрероса" који су имали иницијативу током већег дела првог полувремена, али ни два постигнута поготка Дос Сантоса нису им била довољна да стекну вођство пошто је помоћник главног судије Ролдана из Колумбије оба гола поништио због непостојећих офсајда. Погодак је поништен и на другој страни, али је сигурну егзекуцију Мотинга осујетила недозвољена позиција Етоа.

Тим из средње Америке ипак је стигао до поготка на истеку часа игре, када се Дос Сантос поново нашао пред Итанђеом који његов ударац одбија до Пералте, а нападач Мексика погађа за вођство свог тима - 1:0. Камерунци су у наставку покушали да стигну до изједначења, али је тим Мигела Ерере сачувао вођство и заслужено стигао до првих бодова на шампионату и поравнао се на челу табеле групе А са домаћом селекцијом Бразила.

Navijači Meksika na meču protiv Kameruna na SP
Навијачи Мексика на мечу против Камеруна на СП / Извор: Танјуг

Мундијал је отворен у четвртак мечом између Бразила и Хрватске (3:1) који је изазвао доста контроверзи изазваних проблематичним суђењем јапанског судије Нишимуре, али и одличном партијом Нејмара који је донео преокрет својој националној селекцији.

Група А: МЕКСИКО - КАМЕРУН 1:0 (0:0)

Стадион: Дас Дунас, Натал.

Судија: Вилмар Ролдан (Колумбија).

Стрелци: Пералта 61.

МЕКСИКО: Очоа, Родригез, Маркез, Морено, Агилар, Лајун, Васкез, Ерера (Салсидо 89), Гвардадо (Фабијан 69), Дос Сантос, Пералта (Чичарито 73).

КАМЕРУН: Итанђе, Ђегуе (Ноункеу 46), Нкулу, Чеђу, Асу-Екото, Сонг (Вебо 79), Мбија, Енох, Муканђо, Чупо-Мотинг, Ето.

ТОК МЕЧА:

Прво полувреме:

Меч је почео у стартним нападима Мексика чији су репрезентативци решени да у овом мечу стигну до бодова. Ређали су се напади у којима су претили најпре Лајун, а затим и Херера.

У 11. минуту Херера је одлично центрирао, а Ђовани Дос Сантос постигао погодак који је поништен због наводне офсајд позиције, чиме је поново стављен упитник на квалитет суђења на старту шампионата. Нешто касније поништен је (оправдано) и погодак Мотинга, пошто се претходно Ето нашао у офсајду.

Камерунци су у том периоду били конкретнији, а најбољу прилику пропустио је Ето који је погодио стативу после центаршута Асу Екотоа. Ипак, у 27. минуту сјајна шанса и за Камерун, али је капитен Маркез скинуо лопту са главе Морену који је био у бољој позицији.

У 30. минуту нови спорни моменат и још један поништен гол Дос Сантоса, поново због непостојеће офсајд позиције. Чини се да ће челни људи ФИФА имати проблема са главобољом ових дана.

Trenutak kada Peralta postiže pobednički gol za Meksiko u meču SP protiv Kameruna
Тренутак када Пералта постиже победнички гол за Мексико у мечу СП против Камеруна / Извор: Танјуг