109.1422

SP: Meksiko minimalcem do prvih bodova

13.06.2014. 18:03 14:46
Radost Meksikanaca posle pobedničkog gola Peralte u meču sa Kamerunom na SP
Radost Meksikanaca posle pobedničkog gola Peralte u meču sa Kamerunom na SP / Izvor: Tanjug

U prvom poluvremenu viđena su čak tri pogotka, ali je rezultat na semaforu zahvaljujući sudijskim odlukama ostao 0:0. U nastavku Peralta postiže pogodak koji "sombrerosima" donosi pobedu.

Reprezentacija Meksika savladala je Kamerun rezultatom 1:0 (0:0) u drugom meču grupe A na Svetskom prvenstvu u Brazilu.

U prvih 45 minuta igranih po jakoj kiši viđena je bolja igra "sombrerosa" koji su imali inicijativu tokom većeg dela prvog poluvremena, ali ni dva postignuta pogotka Dos Santosa nisu im bila dovoljna da steknu vođstvo pošto je pomoćnik glavnog sudije Roldana iz Kolumbije oba gola poništio zbog nepostojećih ofsajda. Pogodak je poništen i na drugoj strani, ali je sigurnu egzekuciju Motinga osujetila nedozvoljena pozicija Etoa.

Tim iz srednje Amerike ipak je stigao do pogotka na isteku časa igre, kada se Dos Santos ponovo našao pred Itanđeom koji njegov udarac odbija do Peralte, a napadač Meksika pogađa za vođstvo svog tima - 1:0. Kamerunci su u nastavku pokušali da stignu do izjednačenja, ali je tim Migela Erere sačuvao vođstvo i zasluženo stigao do prvih bodova na šampionatu i poravnao se na čelu tabele grupe A sa domaćom selekcijom Brazila.

Navijači Meksika na meču protiv Kameruna na SP
Navijači Meksika na meču protiv Kameruna na SP / Izvor: Tanjug

Mundijal je otvoren u četvrtak mečom između Brazila i Hrvatske (3:1) koji je izazvao dosta kontroverzi izazvanih problematičnim suđenjem japanskog sudije Nišimure, ali i odličnom partijom Nejmara koji je doneo preokret svojoj nacionalnoj selekciji.

Grupa A: MEKSIKO - KAMERUN 1:0 (0:0)

Stadion: Das Dunas, Natal.

Sudija: Vilmar Roldan (Kolumbija).

Strelci: Peralta 61.

MEKSIKO: Očoa, Rodrigez, Markez, Moreno, Agilar, Lajun, Vaskez, Erera (Salsido 89), Gvardado (Fabijan 69), Dos Santos, Peralta (Čičarito 73).

KAMERUN: Itanđe, Đegue (Nounkeu 46), Nkulu, Čeđu, Asu-Ekoto, Song (Vebo 79), Mbija, Enoh, Mukanđo, Čupo-Moting, Eto.

TOK MEČA:

Prvo poluvreme:

Meč je počeo u startnim napadima Meksika čiji su reprezentativci rešeni da u ovom meču stignu do bodova. Ređali su se napadi u kojima su pretili najpre Lajun, a zatim i Herera.

U 11. minutu Herera je odlično centrirao, a Đovani Dos Santos postigao pogodak koji je poništen zbog navodne ofsajd pozicije, čime je ponovo stavljen upitnik na kvalitet suđenja na startu šampionata. Nešto kasnije poništen je (opravdano) i pogodak Motinga, pošto se prethodno Eto našao u ofsajdu.

Kamerunci su u tom periodu bili konkretniji, a najbolju priliku propustio je Eto koji je pogodio stativu posle centaršuta Asu Ekotoa. Ipak, u 27. minutu sjajna šansa i za Kamerun, ali je kapiten Markez skinuo loptu sa glave Morenu koji je bio u boljoj poziciji.

U 30. minutu novi sporni momenat i još jedan poništen gol Dos Santosa, ponovo zbog nepostojeće ofsajd pozicije. Čini se da će čelni ljudi FIFA imati problema sa glavoboljom ovih dana.

Trenutak kada Peralta postiže pobednički gol za Meksiko u meču SP protiv Kameruna / Izvor: Tanjug