СП У20: "Орлићи" на врху табеле (ВИДЕО)

03.06.2015. 10:57
Fudbalska reprezentacijua Srbije
Фудбалска репрезентацијуа Србије / Извор: Профимедиа

Головима Сергеј Милинковић-Савића и Мандића, Србија победила Мали са 2:0 и засела на прво место у групи Д.

Стрелци: Милинковић-Савић у 27. и Станиша Мандуић у 74. минуту. Стадион: Отаго у Данејдину: Судија: Роди Замбрано (Еквадор).

СРБИЈА: Рајковић - Бабић, Вељковић, Гајић - Антонов, Здјелар, Максимовић, Гаћиновић (Јовановић 86), Милинковић – Савић (Грујић од 69. минута), Живковић, Шапоњић (Мандић од 64. минута).

МАЛИ: Ђ. Дијара - Коне, И. Дијара, Кулибали, Думбија - Дијало, Самасеку – Егбакле (Х. Траоре од 58. минута). А. Траоре, С. Дијара – Гвиндо (Сако 71. минут)

Млади ”орлови” рашири су крила против изненаађења првог кола екипе Малија и победили са убедљивих 2:0, што им је донело прво место у групи ”Д”. Сергеј Милинковић-Савић донео је радост ”орлићима” у 27. минуту сјајним шутем из слободног ударца (погледајте ОВДЕ), а шансу меча у првом полувремену прокоцкао је Иван Шапоњић у 45. минуту, када је сам шутирао главом поред гола голмана Ђ. Дијаре. Имала је Србија и игру и шансе током цекле утакмнице, а колосалне прилике промашили су Шапоњић у 45. минуту, кад је био сам испред голмана Ђ. Дијаре и шутирао поред гола.

У наставку су изабраници Вељка Пауновића кренули још силовитије са намером да реше утакмицу другим голом у мрежи Малија. У 56. минуту агилни Мијат Гаћиновић погодио је стативу, после центаршута Живковића.

Тачку на победу ставио је резервиста из Чукаричког Станиша Мандић, после сјајног центаршута Антонова. Била је то акција као из уџбеника и велика радост за све на нашој клупи. Србија је сад у повољној позицији, јер потребна јој је победа против Мексика, па да сигурно иде у други клуб.

У нашој групи Д на СП ситуација се закомнпликовала , јер је Уругвај који је победио Србију са 1:0 поражен од Максика са 2:1. Ипак, сад су ”орлићи ” у много повољнијој позицији, јер имају исти број бодова као све екипе у групи ”Д” по три. На табели наше групе четири екипе имају по три бода, а даље ће, после три одиграна кола, из свих шест група проћи прва и друга селекција са табеле, као и четири најуспешнија трећепласирана тима.