СП У ОДБОЈЦИ: Србија „прелетела“ преко Италије

10.09.2014. 16:23 18:37
Srećko Lisinac i Nikola Jovović
Срећко Лисинац и Никола Јововић / Извор: Фото: fivb.org

У првом колу Е Групе Србија – Италија 3:0 (25:19, 29:27, 25:22). У четвртак против САД у 16:30.

Српски одбојкаши настављају са победама на Светском првенству у Пољској. У првом колу Е групе они су у Лођу победили италију 3:0 (25:19, 29:27, 25:22). На тај начин су победом стартовали у другој фази и начинили велики корак ка трећој у коју иду по три екипе из Е и Ф Групе. Италија се поразом готово опростила од даљег такмичења и само је теорија оставља у игри.

Aleksandar Atanasijević
Александар Атанасијевић / Извор: Фото: fivb.org

Иако се намерила на тим који је три пута био светски првак, победа је остварена лакше него што се очекивало. Видело се да „азури“ имају великих проблема, а уз све то због повреде није играо ни коретктор Иван Зајцев. Већи део меча је контролисала Србија, а само у некиом тренуцима је Италија подсетила на некадашња времена. Радује да је и сада добијен сет на разлику, чиме се видело да су „орлови“ психички добро припремљени.

Наредни противник је селекција САД која је ове године освојила Светску лигу. Утакмица се игра у четвртак од 16:30 часова.

Србија: Н. Ковачевић, У. Ковачевић, Петрић, Петковић, Станковић, Јововић, Никић, Атанасијевић, Старовић, Подрашчанин, Росић, Лисинац. Селектор: Игор Колаковић.

Италија: Ковар, Пароди, Ветори, Росини, Ланца, Бути, Травица, Пијано, Бирарели, Баранович, Саби, Колачи. Селектор: Мауро Беруто.

Пренос уживо могли сте да пратите на Srbijadanas.com:

3. сет - 25:22

Почело је одлично и повела је Србија 3:1. Италијани су ухваћени у блок и на први технички тајм аут Србија одлази са резултатом 8:4.

Смањили су Италијани на 10:9, а код резултата 11:10 су имали контру, али је прорадио блок Србије за 12:10. Атанасијевић је послао лопту у аут и резултат је изједначен 13:13. Ипак, Травица је направио грешку, па се на други технички тајм аут одлази резултатом 16:14 за Србију.

Италија је изједначила на 16:16, а потом повела 19:18. Ипак, Атанасијевић је донео преднсот Србији 21:20, па је Беруто морао да затражи тајм аут. Никић је смечовао по блоку и донео предност 23:21, а онада је Ланца нагазио линију приликом сервиса и поклонио Србији две сет лопте. Прва је искоришћена после одличног двојног блока за 25:22.

2. сет - 29:27

Италијани су на почетку другог сета заиграли боље, али је Никола Ковачевић одлично сервирао и асем довео Србију у вођство 4:3. Углавном се игра поена за поен, а Лисинац је довео Србију у вођство 8:6.

Сада се Подрашчанин разиграо. Прво је одлично смечовао, а онда изблокирао за 11:7, па је италијански селектор затражио тајм аут. То није помогло, па је предност повећана на 12:7. До одласка на други технички тајм аут Србија је одржавала предност за 16:12. Поен је постигао Никић.

Италијани праве серију 4:0 и изједначују на 16:16. Колаковић је принуђен да затражи одмор. Никола Ковачевић је поентирао и прекинуо серију противника. Бути је изблокирао Атанасијевића и Италија је повела 18:17. Атанасијевић је асем довео Србију у вођство 20:19, а у наредном нападу је смечовао за 21:19. Италијански селектор мора да затражи одмор. Урош Ковачевић је направио сервис грешку, а онда је Атанасијевић изблокиран и резултат је изједначен 22:22. Јововић је био одличан у блоку за 24:22. Никола Ковачевић је лоше примио лопту и поново је нерешено 24:24. Играло се изједначено, а Атанасијевић је донео победу Србији у овом сету  - 29:27.

1. сет - 25:19

Почело је одлично за Србију. Срећко Лисинац је два пута изблокирао Бирарелија за вођство 3:0. Опет се јавља стара бољка, јер су Лисинац и Атанасијевић направили сервис грешке. Ипак, Италијани играју несигурно у одбрани, а Србија на први технички тајм аут одлази са преднсошћу 8:4.

Распуцао се Никола Ковачевић, а Атанасијевић је повећао предност на 13:8, па је Беруто морао да тражи одмор. Прорадио је блок Италијана, који су смањили резултат на 15:12. Колаковић је морао да затражи одмор. Ипак, Србија на други тајм аут одлази са резултатом 16:12.

Распуцала се Србија у наставку. Резултат је 19:13, па Беруто опет мора да тражи тајм аут. То није дало резултат, па је предност повећана на 20:13. Подрашчанин је изблокирао Веторија за 25:19.