ТРИГЛАВ ЛИГА: Југ прејак за Раднички, хрватско финале за прву титулу регионалне лиге

02.04.2015. 22:20
Uroš Stevanović
Урош Стевановић / Извор: МН Press

Крагујевчани нису личили на себе у полуфиналу, па ће се у борби за трофеј састати Дубровчани и домаћин турнира, ријечко Приморје.

Ватерполисти Радничког нису успели да се пласирају у финале фајнал-фора Триглав ватерполо лиге, пошто су убедљиво поражени од екипе дубровачког Југа резултатом 10:4 (3:0, 2:1, 4:3, 1:0).

Крагујевчани од старта меча на ријечкој "Кантриди" нису успели да се наметну снажном тиму из Дубровника, којег је недавно савладао на свом пливалишту "Парк". Ипак, екипа из срца Шумадије, једини представник Србије у завршници првог издања регионалног такмичења, није била ни бледа сенка тог тима, па се Југ заслужено пласирао у финале у којем ће се састати са домаћином турнира Приморјем које је у другом, хрватском полуфиналу било боље од загребачке Младости (11:10).

О томе колико је Раднички одиграо испод својих стандарда и могућности говори и чињеница да је први гол постигао тек минут пре полувремена, преко Марка Ћука, а тада је већ било 5:0 на семафору. Ни у наставку меча није било много боље, Раднички није успевао да се примакне Дубровчанима на чијем голу је био сјајни Марко Бијач који је имао чак 13 одбрана, док се на другој страни у разиграној игри целог тима Југа чак осам играча уписало се у стрелце, док су код Крагујевчана само тројица успели да постигну гол. Никола Дедовић је постигао два поготка, док су Врлић и Ћук постигли по један. На другој страни, по два гола дали су Михо Бошковић и Лорен Фатовић.

Финални сусрет плеј-офа прве Триглав ватерполо лиге игра се у петак од 20.30 часова.