ТРИГЛАВ ЛИГА: Звезда боља од Радничког у "Парку", Партизан водио па стао на Бањици

25.02.2015. 19:11 22:43
Vaterpolisti Crvene zvezde
Ватерполисти Црвене звезде / Извор: МН Press

Првак Србије савладао вицешампиона Европе у мечу 17. рунде регионалног такмичења, док су црно-бели поражени на свом пливалишту од сплитског Морнара.

Ватерполисти Црвене звезде савладали су као гости Раднички резултатом 10:8 (3:2, 2:2, 3:4, 2:0) у мечу 17. кола регионалне Триглав лиге.

У репризи два последња финала домаћег шампионата актуелни првак Србије вероватно није био фаворит по свему виђеном у овој сезони, али је у веома неизвесном мечу стигла до победе којом је задржала какве-такве шансе да се докопа "фајнал фора", док су Крагујевчани угрозили своју трећу позицију ненаданим поразом пред својом публиком у "Парку".

Црвено-бели су до тријумфа стигли одличном игром у одбрани у последњем периоду у којем нису дозволили домаћину да савладају голмана Марка Драксимовића (девет одбрана), док су на другој страни у завршних осам минута браћа Рашовић матирали Здравка Радића (седам одбрањених шутева) и донели београдском тиму три бода.

Vaterpolisti Radničkog
Ватерполисти Радничког / Извор: МН Press

Најбољи у редовима победника био је Страхиња Рашовић са три поготка, по два су постигли Радомир Драшовић и Виктор Рашовић, док су по један гол додали Томашевић, Ранђеловић и Обрадовић. На другој страни, у редовима вицешампиона Европе, по два гола постигли су Иван Басара и Срђан Вуксановић, а по један Поповић, Марковић, Миличић и Богдановић.

Партизан је на свом пливалишту на Бањици поражен од сплитског Морнара резултатом 11:9 (3:4, 4:2, 3:0, 1:3), па црно-бели сада деле последњу позицију на табели са "вечитим ривалом" Црвеном звездом у групи која се бори за титулу.

Црно-бели су добро почели меч, константно контролисали резултат и углавном водили све до три минута пред полувреме када су гости из Хрватске изједначили на 6:6. Тај гол био је само један од пет колико су у низу постигли Сплићани и до трећег одмора стекли недостижна четири гола предности (6:10). Покушао је седмоструки шампион да донекле уведе меч у неизвеснију завршницу, али је успео само да смањи резултат на коначних 9:11.

Vladimir Vujasinović daje savete vaterpolistima Partizana
Владимир Вујасиновић даје савете ватерполистима Партизана / Извор: МН Press

Једини који се истакао у редовима Партизана био је 17-годишњи вундеркинд црно-белих Никола Јакшић који је постигао три гола, док су се по једном у стрелце уписали Мандић, Суботић, Репановић, Танасковић, Стојановић и Асановић. Са друге стране посебно су се истакли Маринић Крагић и Бан са по три гола у мрежи Слободана Сора који је на овом мечу имао само три одбране, наспрам чак 14 одбрањених шутева колико је у Морнару имао Миро Качић.

У мечу Лиге за опстанак Војводина је у Сплиту поражена од домаћег Јадрана резултатом 8:7.