Војводина убедљиво до Суперкупа Србије

17.09.2014. 22:07
Rukometaši Vojvodine slave pobedu u Superkupu Srbije
Рукометаши Војводине славе победу у Суперкупу Србије / Извор: Фото: rkv.rs

Новосађани су доминантном игром стигли до првог трофеја у новој сезони. Железничар парирао само првих двадесетак минута, а онда доживео тежак дебакл.

Рукометаши новосадске Војводине одбранили су трофеј Суперкупа Србије савладавши у Аранђеловцу екипу нишког Железничара резултатом 40:22 (21:10).

Шампион Србије сјајном игром одбранио је први од два трофеја освојена у претходној сезони. Само у првих 20 минута сусрета освајач Купа Србије Железничар носио се са прваком државе, да би у наставку на терену постојао само један ривал, па је Војводина на крају славила изузетно убедљиву победу.

Војводину су до тријумфа предводили сјајни Страхиња Станковић са 12, односно, Милош Орбовић и Серђо Датукашвили са по пет голова, као и несавладиви голман Бојан Перовић са 15 одбрана, док је код Нишлија најефикаснији био Жарко Петковић са пет погодака.

Новосадски клуб после овог трофеја наставља такмичење у СЕХА Гаспром Јужни ток лиги, док нишки клуб наредног викенда почиње такмичење у Суперлиги Србије гостовањем Југовићу у Каћу.