WTA РИМ: И Јелена Јанковић међу најбоље четири!

16.05.2014. 19:38
Srpska teniserka Jelena Janković
Српска тенисерка Јелена Јанковић / Извор: Танјуг

После Ане Ивановић и друга наша тенисерка изборила пласман у полуфинале.

Српска тенисерка Јелена Јанковић савладала је Пољакињу Агњешку Радвањску резултатом 2:0 (6:4, 6:4) у четвртфиналу WTA турнира у Риму.

Осма тенисерка света је до победе стигла потпуно заслужено после сат и 47 минута велике борбе.

Јелена Јанковић ће се у борби за финале састати са домаћом тенисерком Саром Ерани која је била боља од Кинескиње На Ли резултатом 2:1. Пре Јанковићеве, и Ана Ивановић изборила је пласман у полуфинале, пошто је савладала шпанску тенисерку Карлу Суарез Наваро истим резултатом.

Наша тенисерка одлично је почела меч, направила брејк већ у првом гему, који је и у наредна два сервис гема Радвањске имала прилику да потврди. Пољакиња се одбранила,а затим озбиљно запретила у шестом гему, али је Јанковић после неколико изједначења и једне брејк лопте сачувала предност (4:2).

Слично је било и у два гема касније, али наша тенисерка спашава још две брејк лопте, да би у десетом гему сервирала за први сет. Јанковићева користи другу сет лопту и успева да стигне до вођства од 1-0 у сетовима - 6:4.

Poljska teniserka Agneška Radvanjska
Пољска тенисерка Агнешка Радвањска / Извор: Танјуг

Други сет обе тенисерке почињу врло сигурно. У првих пет гемова није било ни прилике за брејк, да би прва припретила Пољакиња која користи прву од две прилике за брејк при резултату 3:2 и стигла до два гема предности. Међутим, у наредном гему и Српскиња има две прилике да узврати, користи другу и стиже до изједначења.

И у трећем узастопном гему водила се велика борба, Радвањска је поново имала прилику да стигне до вођства, али је Јанковићева овог пута одбранила сервис и стигла до изједначења (4:4).

У наредном гему, поново је виђена прилика за брејк, имала ју је Јелена Јанковић и искористила, за потпуни преокрет и вођство од 5:4. Најбољепласирана српска тенисерка на WTA листи је затим сервирала за победу, искористила већ прву меч лопту и стигла до победе - 6:4, 6:4!