17.06.2018. 13:16
Aleksandar Kolarov
Александар Коларов / Извор: Реутерс

Меч одигран у Самари.

Одличан почетак за фудбалску репрезентацију Србије на Светском првенству у Русији. У утакмици уводног кола групе Е, Орлови селектора Младена Крстајића су победили Костарику, а једини гол (за ТВ шпице) дао је капитен Александар Коларов у 56. минуту. У следећем колу, 22. јуна, наш национални тим играће са Швајцарском. Евентуалном победом, Србија би направила пресудан корак ка проласку у други круг.

Много проблема нимало наивним Костариканцима правио је Александар Митровић, који је и изнудио прекршај после којег је Коларов био прецизан, као и Сергеј Милинковић-Савић. Одлично је одиграо и Никола Миленковић, који је хладнокрвно решавао поједине ситуације у одбрани. Све у свему, Србија може са великом дозом оптимизма да дочека дуел са Сајџијама.

О резултатима у групи Е прочитајте ОВДЕ, а како је било из минута у минут, прочитајте у наставку текста.

Коначно! Утакмицом у Самари, фудбалска репрезентација Србије почеће такмичење на Светском првенству у Русији, и то утакмицом са Костариком. Дешавања са "Самара" или "Космос арени" можете УЖИВО да пратите на порталу Србија Данас

ПОТВРЂЕНО: Почиње мондијалска борба, Крстајић изабрао стартере за Костарику (САСТАВИ)

КАД ЈЕ САЗНАО ДА НИЈЕ У СТАРТНОЈ ПОСТАВИ: Ево шта је урадио Филип Костић (ФОТО)

За играча утакмице изабран је Александар Коларов.

КРАЈ УТАКМИЦЕ.

Пријовић закачио по лицу противника. Гледа се ВАР. Жути картон за Србина.

И ЗА КРАЈ ТУЧА: Пргави Костарикаци нису знали да прихвате пораз, па су 2 пута добили по носу! (ВИДЕО)

Матић се кошка са стручним штабом Костарике. Ситуација се ипак смирила.

90 3. минут - Коларов главом у корнер. Одбранила се Србија.

89. минут - Уместо Митровића Пријовић.

87. минут - Митровић оборен у казненом, али нема пенала.

84. минут - Уместо Тадића Рукавина.

Video file

76. минут - Тадић ка Костићу, али на два метра од гол линије, али новог гола нема.

75. минут - Сергеј иде ка голу, шутира са ивице казненог, али високо преко гола.

73. минут - Одлична интервенција Миленковића, испред Кембела. Шаље лопту у корнер.

70. минут - Уместо Љајића Костић. Ово је прва измена у Србији.

56. минут - Коларов се спрема и ГООООЛ. Србија води са 1:0. Одлично изведен слободан ударац. Кавас није могао ништа. Лопта ушла тик уз стативу.

ГООООЛ: Ракета Коларова коју није видео ни свемоћни Кејлор Навас! (ВИДЕО)

54. минут - Коларов центрира, ка Митровићу. Опасност отклоњена. Корнер за Србију. Митровића држи чувар. Нема прекршаја.

50. минут - Шта не користи Митровић. Српски нападач очи у очи са Навасом. Брани голман Костарике. Најбоља прилика до сада одлази у неповрат.

ЗАЛЕДИО ЈЕ СРЦА СРПСКИХ НАВИЈАЧА: О Митровићевој шанси дуго ће се ПРИЧАТИ! (ВИДЕО ФОТО)

49. минут - Србија има иницијативу.

Нема измена.

ПОЧИЊЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА.

45 1. минут - Миленковић и Тошић заустављају Урењу у казненом. Одлична реакција српских дефанзиваца.

45. минут - Лош центаршут Ивановића са десне стране.

Игра се још два минута.

43. минут - Милинковић-Савић хвата маказице са десетак метара, али Навас брани. На крају ипак сигнализиран офсајд.

42. минут - Продор Калва, шут са десетак метара, али метар поред гола Стојковића.

40. минут - Корнер за Костарику. Креће контра Србије, али је пресечена на половини.

39. минут - Тошић се клиза и пада. Урења шутира са ивице казненог простора, али преко гола.

37. минут - Краћи прекид због судара Тошића и Акосте. Костариканац на трави. Утакмица настављена.

33. минут - Коларов са десне стране, скраћени корнер. Брани Навас.

27. минут - Каква прилика за Милинковић-Савића. Слаб шут, Навас хвата. На крају ипак офсајд, па гол не би био признат.

17. минут - Ивановић залама, покушава да пронађе Митровића на пет метара. Напад пресечен.

13. минут - Митровић са 16 метара, али лопту хвата Навас. На путу ка голу, закачила је лопту.

11. минут - Аут са леве стране за Костарику. Сада и корнер. Гонзалес са неколико метара, али преко гола Стојковића.

6. минут - Снажно са 20-ак метара Коларов, али поред гола Наваса.

3. минут - Дуарте главом, али хвата Стојковић.

2. минут - Стојковић улази у шут.

1. минут - Добра акција, али ипак корнер за Србију. На два метра од линије интервенишу дефанзивци Костарике.

Утакмица почиње. Почетни ударац за Србију.

На пет минута до почетка интонирају се химне.