НАЈВЕЋА СЕНЗАЦИЈА НА МОНДИЈАЛУ! Светски шампион на КОЛЕНИМА! (ВИДЕО+ФОТО)

17.06.2018. 18:51
fudbalska reprezentacija Nemačke
фудбалска репрезентација Немачке / Извор: Реутерс

Прво коло Ф групе.

Сензација на Мондијалу у Русији! После шокантног ремија Исланђана против Аргентинаца и бранилац титуле Немачка нашла се на коленима. Сомбрероси су изненадили изабранике Јоакима Лева, остварили прву победу у међусобним дуелима и на најлепши начин почели такмичење у Ф групи: Немачка - Мексико 0:1.

КАПИТЕН ЈЕ ЉУДИНА: Коларов ЈАВНО рекао коме посвећује гол! Нација је ОДУШЕВЉЕНА! (ВИДЕО ФОТО)

КРСТАЈИЋ ПОСЛЕ ВЕЛИКЕ ПОБЕДЕ ОРЛОВА: Са обе ноге смо на ЗЕМЉИ! (ФОТО)

НЕВИЂЕНО ЛУДИЛО НА ТВИТЕРУ: Навијачи славе, али тројица играча су им посебно прирасла за срце (ФОТО)

Мексиканци су од старта кренули жестоко и већ у првом минуту имали "зицер". Стрелац водећег гола Лозано је нанизао неколико играча, али га је у последњем тренутку сустигао Боатенг и клизећим стартом интервенисао.

Одмах у следећем налету узвратили су Немци преко Вернера, шутирао је искоса са десне стране, али његов покушај отишао је поред гола.

Немци су често били у неприлици, због опасних контранапада Мексика. Одбрана Панцера је, ипак, успевала да одоли налетима, али само до 35. минута.

Тада је Чичарито као на тацни упослио Лозана, који се у шеснаестерцу финтом ослободио чувара, а затим погодио ближи Нојеров угао за вођство Сомбрероса - 1:0.

Само четири минута касније, Немцима се указала шанза за изједначење. Слободан ударац са 18 метара извео је Тони Крос, успео је прстима голман Очоа да закачи лопту, која се одбила од пречке у поље.

Могли су Мексиканци да дуплирају предност у финишу полувремена. Одличну прилику имао је Карлос Вела, али је његов ударац завршио поред гола.

Немци су кренули на све или ништа у другом полувремену, па је већ после неколико секунди Платенхарт покушао са дистанце да угрози Очоу, голман Сомбрероса био је добро постављен. Недуго затим и Кимик је послао пројектил са 20 метара, који је завршио далеко изнад пречке.

После гола Коларова, ЛУДИЛО у центру Београда (ФОТО)

Није ово био дан Чичарита Ернандеза. Ни трећу повољну прилику на утакмици није успео да претвори у погодак, после комбинације са Велом, у ситуацији два на један, имао је отворен простор, али се одлучио да упути пас и погрешио.

Атрактивно је у 65. минуту покушао Џошуа Кимик, маказицама је шутирао ка Очои, међутим, ударац је прохујао изнад горње конструкције.

Уласком Ројса Немци су добили на брзини, неколико пута преко његових акција запретили су Вернер и Дракслер, да би и он сам покушао у 71. минуту, шут са десне стране поново је био непрецизан. Убрзо затим Гвардадо је уступио место легендарном капитену Рафаелу Маркезу, коме је ово пето учешће на Светским првенствима, по чему је апсолутни рекордер мексичког фудбала.

ИСПРАВЉЕНА НЕПРАВДА: ПОГБИН гол је ПОНИШТЕН (ФОТО ВИДЕО)

Жалиће Панцери за приликом Милера (78.), када га је одбрана изблокирала у последњем тренутку, али и Сомбрероси још више за пропуштеном шансом Лајуна у контри. Урадио је све како треба, а на крају послао лопту преко Нојерове пречке. Неколико тренутака касније, исти играч је одлично шутирао поред чувара, међутим, као и у претходном случају, ударац је отишао ван оквира гола.

ЗА ЊОМ ЈЕ ОДЛЕПИЛА ПЛАНЕТА! Секси Хрватица са трибина зове се ИВАНА и била је кандидаткиња за мис (ФОТО)

Недуго после тога и Кросу се указала одлична прилика, све је добро урадио у шеснестерцу и шутирао, међутим, расположени Очоа успео је да сачува мрежу. Голман Мексиканаца је чинио чуда током целог меча, па је и у финишу неколико пута спасао свој тим. Последње уздахе измамио је пројектил Брандта са дистанце, сви су видели лопту у мрежи, која је на његову несрећу завршила поред стативе.

Мексиканци су овом победом начинили џиновски корак ка пласману у другу фазу Светског првенства.

НЕМАЧКА - МЕКСИКО 0:1

СТАДИОН: Лужњики у Москви

КАПАЦИТЕТ: 81.000

СТРЕЛАЦ: Лозано у 35. минуту

СУДИЈА: Алиреза Фагани (Иран)

ЖУТИ КАРТОНИ: Милер, Хумелс (Немачка), Морено, Ерера (Мексико)

НЕМАЧКА: Нојер - Кимих, Боатенг, Хумелс, Платенхарт (80. Гомез) - Кедира (60. Ројс), Крос - Милер, Озил, Драклсер - Вернер (86. Брандт).

МЕКСИКО: Очоа - Салседо, Ајала, Морено, Гаљардо - Ерера, Гвардадо (73. Маркез) - Лајун, Вела (58. Алварез), Лозано (66. Хименез) - Ернандез.

Све најновије вести са Мондијала у Русији можете да прочитате ОВДЕ.